Będzie dodatkowy poranny pociąg z Gniezna do Poznania

PKP dworzec Poznań Wschód pociąg zima fot. Sławek Wąchała

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami Polregio na trasie między Poznaniem i Gnieznem od 10 stycznia zacznie kursować dodatkowy pociąg. Z Poznania będzie wyruszał o 5.53, a z Gniezna – o 7.17.

O problemach na trasie Poznań – Gniezno informowaliśmy już w połowie minionego miesiąca. 12 grudnia wszedł w życie nowy rozkład pociągów i okazało się, że pasażerowie jadący z Gniezna do Poznania między 7.00 a 8.00 nie mają żadnego pociągu. A to akurat godziny największego zapotrzebowania dla wszystkich którzy na 8.00 rano jadą do szkoły czy do pracy. Wszyscy pasażerowie muszą więc jechać wcześniejszym pociągiem, który w efekcie jest zawsze bardzo zatłoczony. 14 grudnia drzwi na stacji w Kobylnicy nie można było zamknąć drzwi, tylu było pasażerów.

Justyna Grzesik, rzeczniczka wielkopolskiego Polregio, poinformowała wówczas, że spółka wystąpiła do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego z wnioskiem o uruchomienie dodatkowego porannego połączenia na trasie Gniezno – Poznań. UMWW zapewnił, że taki pociąg zostanie uruchomiony – i słowa dotrzymał.

10 stycznia na trasę między Poznaniem a Gnieznem wyruszy dodatkowa para pociągów: z Poznania pociąg będzie wyjeżdżał o 5.53 i docierał do Gniezna o 6.44, a z Gniezna będzie wyruszał o 7.16, by dojechać do Poznania o 8.02. Pociągi będą kursowały od poniedziałku do soboty.

Źródło: gniezno24.com