protest przeciwko wyrokowi TK fot. S. Karpiński

92 proc. badanych przeciwko zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych

Aż 92 proc. badanych uważa, że nie należy zaostrzać przepisów antyaborcyjnych w Polsce, a 75 proc. jest zdecydowanie tego pewnych. tak wynika z sondażu przeprowadzonego na grupie ponad 10 tys. czytelników Onetu przez firmę Neurohm.

Sondaż został przeprowadzony za pomocą algorytmu iCode, który szacuje, jak bardzo ludzie wahają się, kiedy wypowiadają swoją opinię. I zgodnie z jego wynikami, jak podaje Onet.pl, 92 proc. badanych nie zgadza się z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji, a aż 75 proc. jest tego pewnych w stu procentach.

Według badanych aborcja powinna być dozwolona tak jak przed wyrokiem TK, czyli w przypadkach: nieodwracalnej choroby lub uszkodzenia płodu, gwałtu i zagrożenia życia matki. Najwyższa pewność cechowała odpowiedzi na pytanie dotyczące aborcji z powodu uszkodzeń płodu.

Badani uważają też, że zaostrzenie przepisów aborcyjnych nie zmniejszy liczby zabiegów, tylko przeniesie je do podziemia albo za granicę. Tego zdania było 93 proc. badanych.

Przypomnijmy, że zgodnie z decyzją Trybunału Konstytucyjnego z 22 października, że aborcja przeprowadzana ze względu na nieodwracalne wady lub ciężką chorobę płodu, jest niezgodna z Konstytucją – a więc w chwili opublikowania tej decyzji w Dzienniku Ustaw stanie się nielegalna. Teraz usunięcia ciąży w Polsce będzie można dokonać tylko wtedy, gdy ciąża jest wynikiem gwałtu lub kazirodztwa – albo gdy stanowi zagrożenie dla zdrowia lub życia matki.

Przeciwko tej decyzji od dnia jej ogłoszenia trwają protesty kobiet w całym kraju.

el

2 1 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze