22. Poznań Maraton odbędzie się w innym terminie. Kiedy?

Maraton 2019 15 fot.K.Adamska

Miał się odbyć 15 października 2023 roku, jednak odbędzie się tydzień później, czyli 22 października – termin 22. Poznań Maratonu został przesunięty o tydzień z powodu wyborów.

Jak informowaliśmy, prezydent Andrzej Duda wyznaczył termin wyborów parlamentarnych na 15 października, czyli dzień, w którym miał się odbyć 22. Poznań Maraton. Dlatego organizatorzy zdecydowali o jego przesunięciu o tydzień. Organizacja maratonu wiąże się z utrudnieniami i zmianami w organizacji ruchu w mieście, więc mogłaby spowodować problemy z dotarciem do lokali wyborczych.

– O możliwości zmiany terminu biegu informowaliśmy naszych biegaczy od dłuższego czasu – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznań Maratonu. – Mamy nadzieję, że decyzja, którą podajemy do wiadomości z bardzo dużym wyprzedzeniem, spowoduje jak najmniej problemów naszym zawodnikom.

Dyrektor Miadziołko przypomina też, że do 4 października, zgodnie z regulaminem 22. Poznań Maratonu, zapisani zawodnicy mogą bezpłatnie przepisywać swój pakiet startowy na inną osobę. Do końca wakacji opłata startowa wynosi 200 zł, a od pierwszego września będzie to 220 zł.

Podziel się: