11 listopada: sprawdź, gdzie w Poznaniu będą utrudnienia w ruchu!

Imieniny Ulicy Święty Marcin 2021 DOBROczynię fot. Sławek Wąchała

Obchody Święta Niepodległości, Dni Świętomarcińskie w kilku lokalizacjach, Bieg Niepodległości i Marsz Niepodległości – te wszystkie imprezy będą się odbywać w Poznaniu 11 listopada. A to oznacza zmiany w organizacji ruchu.

Dni Świętomarcińskie

Ze względu na Dni Świętomarcińskie w rejonie pl. Kolegiackiego, Wolnego Dziedzińca Urzędu Miasta i parku Chopina wprowadzony zostanie zakaz wjazdu oraz parkowania na placu Kolegiackim (z wyjątkiem pojazdów obsługi). Zakazy te obowiązują od czwartku, 10 listopada, od godz. 20.00 do piątku, 11 listopada, do godz. 20.00.

Całkowity zakaz zatrzymywania się i postoju obowiązywać będzie na stanowiącej drogę dla służb ratowniczych ul. Wodnej – w związku z tym dojazd do parkingu przy ul. Za Bramką będzie możliwy ul. Wszystkich Świętych od strony ul. Garbary i od pl. Bernardyńskiego. Ul. Wodna między ul. Klasztorną i Ślusarską będzie w tym czasie dwukierunkowa.

Bieg Niepodległości

O godzinie 11.11 na ulicy Grunwaldzkiej rozpocznie się Bieg Niepodległości, ale z pierwszymi ograniczeniami trzeba się liczyć 10 listopada wieczorem. Inaczej będzie też kursować miejska komunikacja. Przypomnijmy, że trasa biegu, czyli ulica Grunwaldzka, zostanie zamknięta dla ruchu o godzinie 10.00. Uczestnicy pobiegną ulicami: Grunwaldzką (jezdnia północna), przez skrzyżowanie ul. Cmentarna/Wieruszowska (nawrotka), następnie ul. Grunwaldzką (jezdnia południowa) do mety przy MTP. Ruch pojazdów będzie wznawiany po przebiegnięciu uczestników biegu, a cała trasa powinna być otwarta około 16.00.

Marsz Niepodległości

Ten rejon miasta będzie szczególnie newralgiczny 11 listopada – bo akurat o 14.00, gdy będą się powoli kończyć utrudnienia związane z biegiem – zaczną te związane z Marszem Niepodległości, który o godzinie 14.00 wyruszy z rynku Wildeckiego i przejdzie Wierzbięcicami do ulicy Roosevelta, a dalej przez Kaponierę i Święty Marcin na plac Mickiewicza, gdzie o 17.00 marsz ma się zakończyć. Oczywiście w czasie jego przejścia na tych ulicach również będzie obowiązywało wstrzymanie ruchu.

11 listopada zamknięte będą i nadzorowane przez straż miejską: ul. Garncarska przy ul. Taczaka, pl. Wolności przy ul. 3 Maja oraz Al. Marcinkowskiego przy ul. Piekary. Poznaniacy na piechotę mogą się wybrać pod Alfy, gdzie będzie na nich czekać sporo atrakcji.

Z utrudnieniami w ruchu trzeba się też liczyć w godz. od 12.00 do 14.00 w rejonie ul. Kartuskiej, Strzeszyńskiej i Szarych Szeregów oraz w godz. od 12.00 do 13.00 w rejonie kościoła św. Marcina, pl. Wiosny Ludów, ponieważ wokół placu przejdzie procesja.

Na wszystkich imprezach i marszach będą obecni funkcjonariusze policji, którzy będą mogli wprowadzać dodatkowe zmiany w organizacji ruchu, jeśli okaże się to konieczne.

Podziel się: