Bieg Niepodległości RunPoland w Poznaniu. Będą zmiany w organizacji ruchu

fot. sławek wąchała

W centrum miasta i na Grunwaldzie już 10 listopada należy się spodziewać zmian w organizacji ruchu i zmian w kursowaniu miejskiej komunikacji. W tych częściach miasta będzie się odbywał Bieg Niepodległości RunPoland.

Bieg rozpocznie się w piątek o godz. 11.11 na ul. Grunwaldzkiej przed ul. Śniadeckich, jak informuje Urząd Miasta Poznania, ale utrudnień w tym rejonie należy się spodziewać już od godziny 10.00. Trasa biegu liczy 10 km i prowadzi ulicami: Grunwaldzką (jezdnia północna), skrzyżowanie ul. Cmentarna/Wieruszowska (nawrotka) oraz ul. Grunwaldzka (jezdnia południowa) do mety przy MTP.

W czasie biegu ulice, na których się będzie odbywał, będą wyłączone z ruchu pojazdów – będzie on przywracany stopniowo po przebiegnięciu ostatnich zawodników, co, jak szacują organizatorzy, nie potrwa dłużej niż do godziny 14.00.

W tym czasie wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne na trasie biegu, a ruch tramwajowy i autobusowy będzie wstrzymywany na czas przebiegu zawodników. Tramwaje i autobusy linii dziennych z tego rejonu będą kursowały zmienionymi trasami.

Linia nr 6 – zmieniona trasa w dniu 11 listopada od pierwszych kursów do ok. godz. 16.00
MIŁOSTOWO – … – Matyi – Głogowska – Reymonta – Grunwaldzka – BUDZISZYŃSKA/JUNIKOWO

Linia nr 15 – zmieniona trasa w dniu 11 listopada od pierwszych kursów do ok. godz. 16.00
POŁABSKA – … – Roosevelta – Dąbrowskiego – Przybyszewskiego – Grunwaldzka – JUNIKOWO

Linia nr 193 – zmieniona trasa 11 listopada od godz. 10:30 do ok. godz. 16.00
OS. SOBIESKIEGO – … – Bułgarska – Jugosłowiańska – Taczanowskiego – Ściegiennego – Zgoda – GÓRCZYN PKM

Przejazd poprzeczny przez trasę biegu będzie udostępniany w miarę możliwości przez śluzy na skrzyżowaniach Grunwaldzkiej z ulicami Szylinga/Matejki, Wojskową, rondem Jana Nowaka Jeziorańskiego, Grochowską, Bułgarską/Jugosłowiańską, rondem Skubiszewskiego, Cmentarną/Wieruszowską. Nie będzie możliwości wjazdu na ul. Grunwaldzką z innych wylotów poprzecznych na trasie biegu.

W związku z przygotowaniami do biegu odcinek ul. Grunwaldzkiej od ul. Bukowskiej do ul. Szylinga będzie wyłączony z ruchu pojazdów już od 10 listopada od godz. 23.00, a możliwości parkowania nie będzie już od godziny 18.00. Organizatorzy zwracają się z prośbą do kierowców o wcześniejsze usunięcie samochodów.

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać do 11 listopada do godz. 14.00.

Podziel się: