Życzenia z okazji Dnia Kobiet od Kina Pałacowego. Ostra reakcja ministra

Szymon Szynkowski vel Sęk fot. K. Adamska

Szymonowi Szynkowskiemu vel Sękowi, ministrowi da. Unii Europejskiej, nie spodobały się życzenia z okazji Dnia Kobiet zamieszczone na profilu społecznościowym Kina Pałacowego. „Miejskie kino z przekazem młodzieżowego kółka feministycznego” – napisał na swoim profilu.

Prowadzący profil Kina Pałacowego w CK Zamek napisali na facebookowym profilu: „Z okazji Dnia Kobiet życzymy wszystkim, żeby patriarchat upadł i sobie głupi *** rozwalił”. Do wpisu dołączono wymowne zdjęcie z filmu „W gorsecie”, opowiadającego o walce cesarzowej Sissi o prawo do bycia sobą, co – właśnie ze względu na zasady narzucane przez patriarchat – nie jest łatwym zadaniem.

Wpis nie spodobał się ministrowi Szynkowskiemu – do tego stopnia, że postanowił go skrytykować na swoim profilu facebookowym, nazywając życzenia „przekazem młodzieżowego kółka feministycznego”. Jego zdaniem służby miejskie, najwyraźniej te od kultury także, mają ważniejsze zadania niż składanie życzeń kobietom takich, jakie nie podobają się ministrowi.

„Byłoby nawet groteskowo zabawne, gdyby nie fakt, że wiele Poznanianek i Poznaniaków życzyłoby sobie aby miejskie instytucje zajmowały się po prostu sprawną pracą i realizacją zadań a nie ideologicznymi harcami, w dodatku w słabym stylu” – pisał dalej (pisownia oryginalna). – „Nie tylko od święta. A jak z tą rzetelną pracą w mieście wygląda można zauważyć wychodząc z Kina Pałacowego na ul. Święty Marcin. Tam (i nie tylko) można upaść i uszkodzić sobie różne rzeczy niezależnie od płci czy poglądów”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: