Zwłoki na Starołęce w Poznaniu. Policja zatrzymała siedem osób

policja, zdjęcie ilustracyjne fot. Ewa Malicka

4 i 5 maja poznańscy policjanci zatrzymali siedem osób w związku z podejrzeniem zabójstwa 53-letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono na ulicy Jędrzejowskiej na Starołęce. Dochodzenie w tej sprawie nadal trwa.

Przypomnijmy, że zwłoki 53-letniego mężczyzny znaleziono w nocy z 3 na 4 maja na ul. Jędrzejowskiej na Starołęce. Według wstępnej oceny biegłych po sekcji zwłok – do śmierci mężczyzny mogły się przyczynić osoby trzecie. Badania przyczyny zgonu nadal trwają.

– Według ustaleń policjantów zaangażowanych w sprawę, 53 latek w środę przebywał na terenie poznańskiego Dębca – informuje Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji. – Na ul. Opolskiej spotkał się z kilkoma osobami. Tam miało dojść do pobicia. Został następnie przewieziony samochodem na poznańską Starołękę i porzucony na ul. Jędrzejowskiej. Kobieta, która poinformowała służby o przypadkowym znalezieniu zwłok, okazała się osobą powiązaną z całą sprawą. O tych wszystkich ustaleniach na bieżąco informowano prokuratorów z Prokuratury Rejonowej Poznań Nowe Miasto.

Na podstawie zebranych przez policjantów materiałów dowodowych kobieta i jej mąż usłyszeli zarzuty nieudzielenia pomocy pobitemu oraz zarzut utrudniania śledztwa, a kolejna zatrzymana osoba, mężczyzna, usłyszał zarzut pobicia i wszyscy troje trafili do aresztu śledczego. Kolejne dwie zatrzymane osoby usłyszały zarzuty posiadania i handlu narkotykami i są pod nadzorem policji, a ostatnie dwie z zatrzymanych osób zostały przesłuchane w charakterze świadków i po przesłuchaniu – zwolnione.

– Śledztwo w tej sprawie nadal jest intensywnie prowadzone – zapewnia rzecznik. – Zbierane są nowe informacje, a materiał dowodowy będzie wzbogacany. Eksperci i biegli Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Poznaniu będą także przeprowadzać specjalistyczne badania zabezpieczonych śladów kryminalistycznych.

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: