Marsz Równości 2019 Poznań fot. Przemysław Łukaszyk

Związki partnerskie – tak, Marsze Równości – nie. Tak twierdzą Polacy w sondażach

Polakom Marsze Równości się nie podobają, ale uważają, że homoseksualiści powinni mieć prawo do zawierania związków. Nie popierają natomiast adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Takie wnioski wypływają z sondażu Kantar dla „Gazety Wyborczej”. Według wyników sondażu, przeprowadzonego na próbie 1000 osób.metodą CATI w dniach 13-17 września, 57 proc. pytanych uważa, że pary homoseksualne w Polsce powinny mieć prawo do zawierania związków partnerskich. I co ciekawe, w prawie każdej grupie wiekowej więcej osób popiera takie związki niż jest im przeciwna – w mieście. Bo na wsi sytuacja wygląda trochę inaczej: 49 proc. jest przeciwnych takim związkom, a 46 proc. je popiera.

Zdaniem autorów badania oznacza to, że poglądy Polaków się zmieniają i stają się bardziej liberalne. Na początku tego roku zwolenników związków partnerskich było aż o 7 procent mniej. Co ciekawe, liberalizują się nawet poglądy zwolenników PiS. Teraz związki partnerskie popiera 31 proc., a na początku roku było ich o 8 proc. mniej.

Jednak Marsze Równości wciąż budzą mieszane uczucia wśród Polaków – aż 59 proc. jest przeciwko, a popiera je tylko 38 proc..Sprzeciw społeczny budzi też adopcja dzieci przez pary homoseksualne – tu aż 80 proc. Polaków jest przeciw.

Głos Wielkopolski, el

Dodaj komentarz

avatar