Związki partnerskie – tak, Marsze Równości – nie. Tak twierdzą Polacy w sondażach

Marsz Równości 2019 Poznań fot. Przemysław Łukaszyk
Polakom Marsze Równości się nie podobają, ale uważają, że homoseksualiści powinni mieć prawo do zawierania związków. Nie popierają natomiast adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Takie wnioski wypływają z sondażu Kantar dla „Gazety Wyborczej”. Według wyników sondażu, przeprowadzonego na próbie 1000 osób.metodą CATI w dniach 13-17 września, 57 proc. pytanych uważa, że pary homoseksualne w Polsce powinny mieć prawo do zawierania związków partnerskich. I co ciekawe, w prawie każdej grupie wiekowej więcej osób popiera takie związki niż jest im przeciwna – w mieście. Bo na wsi sytuacja wygląda trochę inaczej: 49 proc. jest przeciwnych takim związkom, a 46 proc. je popiera.

Zdaniem autorów badania oznacza to, że poglądy Polaków się zmieniają i stają się bardziej liberalne. Na początku tego roku zwolenników związków partnerskich było aż o 7 procent mniej. Co ciekawe, liberalizują się nawet poglądy zwolenników PiS. Teraz związki partnerskie popiera 31 proc., a na początku roku było ich o 8 proc. mniej.

Jednak Marsze Równości wciąż budzą mieszane uczucia wśród Polaków – aż 59 proc. jest przeciwko, a popiera je tylko 38 proc..Sprzeciw społeczny budzi też adopcja dzieci przez pary homoseksualne – tu aż 80 proc. Polaków jest przeciw.

Głos Wielkopolski, el

Podziel się: