ZUS: E-wizyta w języku migowym

ewizyta fot. ZUS
Szacuje się, że liczba osób głuchych w Polsce sięga około 500 tys., a 900 tys. Polaków ma poważny uszczerbek słuchu. To właśnie z myślą o tych osobach 16 lutego ZUS uruchomił e-wizytę w języku migowym PJM.

E-wizyta to wideorozmowa z ekspertem ZUS, która pozwala na załatwienie większości spraw bez konieczności przychodzenia do siedziby ZUS. W ten sposób klienci mogą załatwić sprawy dotyczące emerytur i rent, zasiłków, kwestii związanych z prowadzeniem firmy czy potwierdzeniem profilu PUE. Codziennie taką formę kontaktu wybiera kilkaset osób.

Teraz z wideorozmowy w ZUS mogą skorzystać także osoby głuche i niedosłyszące.
– Od 16 lutego klienci ZUS mogą umawiać się na konsultacje w języku migowym PJM w sprawie zasiłków oraz emerytur i rent – informuje Marlena Nowicka, rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce. – Aby skorzystać z e-wizyty, wystarczy mieć komputer z kamerą i z mikrofonem lub smartfon. Na stronie www.zus.pl wybrać „umów e-wizytę”, a następnie „umów e-wizytę w języku migowym (PJM)”. W kolejnym kroku należy wskazać temat wideorozmowy oraz jej termin. Warto dodać, że e-wizytę mogą również zarezerwować osoby niedowidzące. Na stronie e-wizyt zastosowaliśmy kolory i kontrast zgodne ze standardami dostępności WCAG 2.0.

ZUS

Podziel się:

Ostatnio dodane: