sobota, 9 grudnia, 2023

“Żołnierska pamięć”. Wielkopolscy terytorialsi porządkowali groby (ZDJĘCIA)

Obchody Święta Zmarłych to ważny moment dla żołnierzy 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W tym czasie oddają hołd zmarłym, porządkując groby poległych bohaterów oraz osób zasłużonych dla Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej. Wielkopolscy terytorialsi uczestniczą w akcji “Żołnierska pamięć”, odwiedzając cmentarze, na których spoczywają powstańcy i inni bohaterowie.

Wielkopolscy terytorialsi od lat pielęgnują tradycję oddawania hołdu bohaterom. Przed Dniem Wszystkich Świętych, żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej uczestniczą w akcji “Żołnierska pamięć”. Przed odwiedzeniem grobów bohaterów, żołnierze starannie uporządkowują cmentarze, dbając o ich wygląd i porządek.

Płk Dariusz Wyrzykowski, dowódca 12 WBOT, podkreśla, że akcja “Żołnierska pamięć” jest sposobem na okazanie szacunku dla bohaterów, którzy oddali życie za wolność Polski. Przez pielęgnowanie grobów zmarłych, żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej pielęgnują pamięć o tych, którzy stali się symbolem walki o niepodległość.

W trakcie akcji “Żołnierska pamięć”, żołnierze 12 WBOT odwiedzili wiele grobów bohaterów. Jednym z ważniejszych momentów było oddanie hołdu gen. Stanisławowi Taczakowi, pierwszemu naczelnemu dowódcy powstania wielkopolskiego. Dowódca Brygady i jego zastępca złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie patrona 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Nie tylko żołnierze 12 WBOT oddają hołd bohaterom. Również inni żołnierze Obrony Terytorialnej przyłączają się do akcji “Żołnierska pamięć” na terenie Piły, Dolaszewa, Skwierzyny, Śremu, Leszna i Krosna Odrzańskiego.

Strona głównaWiadomości z Wielkopolski"Żołnierska pamięć". Wielkopolscy terytorialsi porządkowali groby (ZDJĘCIA)