Znów można dostać mieszkanie do remontu od ZKZL

mieszkanie do remontu, Wierzbięcice fot. ZKZL

25 lokali w ciekawych lokalizacjach i dużym zróżnicowaniu powierzchni. Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych po raz kolejny zaprasza do udziału w akcji „Mieszkanie do remontu”.

W ubiegłym roku odbyły się trzy edycje programu i dzięki nim ponad 60 rodzin otrzymało nowe mieszkania. Akcja cieszyła się ogromnym powodzeniem, więc ZKZL postanowił juz na początku tego roku przeprowadzić kolejną edycję programu.

– W styczniowej odsłonie Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych oferuje 25 mieszkań do remontu – wyjaśnia Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy ZKZL. – Do dyspozycji poznaniaków będą zarówno mieszkania małe, jedno- i dwupokojowe, jak i duże mieszkania posiadające cztery i pięć pokoi. Powierzchnia mieszkań waha się między 22 a 189 metrów kwadratowych. Dzięki dużemu zróżnicowaniu lokali mieszkańcy Poznania będą mogli wybrać mieszkanie odpowiednie dla swoich potrzeb.

Tak jak w poprzednich edycjach mieszkania znajdują się w interesujących lokalizacjach takich jak ul. Ratajczaka, Św. Marcin, Aleje Marcinkowskiego czy ul. Słowackiego, więc chętnych na pewno nie zabraknie. Nie odstrasza ich także stan lokali, bo wszystkie nadają się do generalnego remontu. Zgodnie z zasadami akcji jej uczestnik musi wyremontować mieszkanie w czasie nie dłuższym niż pół roku i w tym czasie nie płaci za nie czynszu, a po wykonaniu wszystkich prac remontowych ZKZL podpisuje z nimi umowę najmu na czas nieokreślony.

– Program „Mieszkanie do remontu” dedykowany jest osobom, które z przyczyn materialnych nie mogą uzyskać kredytu w banku na mieszkanie lub nie stać ich na najem na rynku komercyjnym – przypomina Łukasz Kubiak. – Jest to również oferta dla rodzin i osób, które nie uzyskały dostatecznej ilości punktów, żeby ubiegać się bezpośrednio o miejskie mieszkanie socjalne lub komunalne. Program jest alternatywą dla listy prezydenckiej i szansą dla poznaniaków na nowe „M”, którzy po wykonaniu niezbędnych prac remontowych będą mogli wynająć lokal na czas nieokreślony.

Tak jak w dotychczasowych edycjach programu oględziny oferowanych lokali będą odbywać się z zachowaniem zasad ścisłego reżimu sanitarnego. Wszystkie zainteresowane osoby będą mogły zgłosić chęć obejrzenia mieszkania poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej ZKZL. Wnioski można składać na maksymalnie trzy lokale do dnia 31 stycznia 2022 roku przez stronę internetową ZKZL. Wykaz mieszkań, zakres prac do wykonania oraz dokumenty znajdują się także na stronie internetowej.

Źródło: ZKZL