Znaleziony portfel z pieniędzmi. Odszukanie właściciela nie było łatwe!

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Prawie 3000 zł znajdowało się w portfelu, który mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego znalazł na parkingu marketu budowlanego w Złotowie. Mężczyzna nie zatrzymał pieniędzy, ale przekazał je policji, która zajęła się znalezieniem właściciela gotówki.

Portfel został znaleziony 21 sierpnia i tego samego dnia do złotowskiej komendy przyszedł 21-letni mieszkaniec woj. kujawsko-pomorskiego, który go znalazł. Podał okoliczności zdarzenia i przekazał portfel policjantom.

– Poszukiwaniem właściciela zguby, zajął się dzielnicowy gminy Złotów, który w tym dniu był na służbie – wyjaśnia asp. Damian Pachuc, oficer prasowy złotowskiej policji. – Na podstawie zawartości portfela, ustalił prawdopodobny adres zamieszkania osoby. Wizyta pod ustalonym adresem nie przyniosła efektu, gdyż okazało się, że domniemany właściciel portfela na stałe mieszka poza granicami kraju i od dłuższego czasu nie przebywał w powiecie złotowskim. Dzielnicowy nie rezygnując z przydzielonego zadania, nawiązał kontakt telefoniczny z rzekomym właścicielem zguby. Ten potwierdził, że jest w okolicach Złotowa i poszukuje zgubionego portfela.

40-letni mężczyzna tego samego dnia zgłosił się do złotowskiej jednostki, a policjanci upewnili się, przepytując go co do okoliczności zdarzenia, że jest właścicielem portfela. Mężczyzna podziękował dzielnicowemu za skuteczne działania, zapowiedział też, że osobiście podziękuje znalazcy portfela.

Źródło: KPP Żłotów

Podziel się: