Znalazł kartę płatniczą i próbował nią zapłacić. Może spędzić w więzieniu nawet 10 lat

policja fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)
Policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca Kłodawy, który usiłować zapłacić za zakupy znalezioną kartą płatniczą. Mężczyzna może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

– Do komisariatu policji w Kłodawie zgłosiła się pracownica jednej ze stacji paliw i powiadomiła o kradzieży alkoholu ze sklepu – relacjonuje Weronika Czyżewska, z wielkopolskiej policji. – Kobieta oświadczyła, że dzień wcześniej znany jej z widzenia mężczyzna próbował zapłacić za alkohol kartą bankomatową. Niestety do transakcji nie doszło, ponieważ karta była zablokowana. 34-latek zamiast zapłacić za zakupy, wyszedł nie uiszczając opłaty. Ekspedientka fakt ten zgłosiła policji dopiero następnego dnia, licząc, że mieszkaniec gminy Kłodawa powróci uregulować należność. Nie uczynił tego, więc zawiadomiła policjantów.

Policjanci szybko ustali gdzie może przebywać mężczyzna i zatrzymali go. Miał przy sobie znalezioną kartę płatniczą i w toku postępowania ustalono, że nie miał zamiaru jej oddać właścicielowi, tylko używać do opłacania swoich zakupów. Szczęśliwe właściciel karty szybką ją zablokował.

– Zgodnie z przepisami polskiego prawa, próba wypłacenia pieniędzy z cudzego konta poprzez użycie karty bankomatowej jest kwalifikowana jako usiłowanie kradzieży z włamaniem, dlatego sprawca odpowie za przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat – tłumaczy Weronika Czyżewska.

Podziel się:

Ostatnio dodane: