Zmiany w rozkładzie pociągów. Pojawiły się nowe połączenia

PKP Intercity opóźnienia pociąg rozkład jazdy fot. MOs810
Kilka połączeń zostało przywróconych, w innych miejscach czas przejazdu skróci się lub wydłuży ze względu na prowadzone remonty. Zobacz co dokładnie zmieni się na wielkopolskich torach.

Nowy rozkład pociągów wejdzie w życie 15 grudnia 2019 roku. Już dziś zostały przedstawione natomiast najważniejsze zmiany oraz nowości, które się pojawią w regionalnych połączeniach. Czy zmieniło się coś istotnego? Na wielkopolskich torach pojawią się nowe pociągi, a jedna linia doczekała się całkowitej reaktywacji (co jakiś czas temu zapowiadaliśmy).

Oprócz tego pasażerów w dalszym ciągu czekają remonty na kluczowych trasach do Warszawy, Wrocławia oraz Szczecina, które mogą powodować tymczasowe utrudnienia oraz zmiany w rozkładach jazdy. Warto natomiast zauważyć, że kilka linii kolejowych zostało wydłużonych.

Zmiany w połączenia obsługiwanych przez Przewozy Regionalne

Przede wszystkim reaktywowana zostanie linia kolejowa pomiędzy Lesznem i Głogowem. W sumie będzie ona obsługiwana przez sześć par pociągów (cztery pary Leszno – Głogów – Leszno oraz dwie jadące jeszcze do Zielonej Góry). Zmniejszy się natomiast liczba połączeń z Poznania do Leszna. Dwie pary pociągów będą kursowały ze stolicy Wielkopolski tylko do Kościana.

Nowy rozkład nie spodoba się też mieszkańcom Krzyża Wielkopolskiego oraz miejscowości przez które przejeżdżał pociąg z Poznania. W nowym rozkładzie dwie pary pociągów Poznań – Krzyż – Poznań zostały usunięte.

Zmiany w połączenia obsługiwanych przez Koleje Wielkopolskie

Sporo linii kolejowych zostanie wydłużonych. Na trasie w kierunku Kutna zostaną wydłużone trzy pary pociągów, które zamiast do Kostrzyna, mają docierać teraz do Wrześni. Pociąg dojeżdżający do Wrześni, zostanie wydłużony do Konina. Pojawi też się dodatkowe połączenie na trasie Poznań – Konin.

Nowe pociągi pojadą też do Zbąszynka, Nowego Tomyśla, Piły, Wolsztyna, Kalisza oraz Ostrowa Wielkopolskiego. Nowe połączenie zyska też Wągrowiec, do którego zacznie dojeżdżać teraz pociąg, który wcześniej swoje kursy kończył w Murowanej Goślinie.

Nowe pociągi są już w wyszukiwarce na stronie PKP.

Podziel się:

Ostatnio dodane: