piątek, 23 lutego, 2024

Zmiany w organizacji ruchu w centrum Poznania. Kierowcy powinni uważać!

W związku z rozpoczęciem prac nad nową trasą dla rowerzystów w mieście, na ulicy Małe Garbary nastąpią czasowe zmiany w organizacji ruchu. Od środy, 7 lutego, kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia związane z przebudową infrastruktury drogowej, mającej na celu poprawę warunków dla ruchu rowerowego.

Projekt obejmuje modyfikację skrzyżowania ulic Estkowskiego, Garbary i Małe Garbary, a także przystosowanie ulic do potrzeb rowerzystów, w tym budowę nowej ścieżki rowerowej między mostem Bolesława Chrobrego a ul. Kulasa. W związku z planowanymi pracami, nastąpi zamknięcie pasa ruchu na ul. Małe Garbary, który dotychczas służył kierowcom do wykonywania skrętu w prawo.

Wyłączenie pasa ruchu będzie miało miejsce od 7 lutego do przewidywanego dnia zakończenia prac, czyli 23 lutego. Aby zminimalizować niedogodności dla uczestników ruchu, prace będą odbywały się w godzinach poza szczytem komunikacyjnym, od 8:00 do 15:00. W tym czasie nie będzie można skręcić w prawo z ul. Małe Garbary w ul. Garbary w kierunku placu Bernardyńskiego. Po zakończeniu robót dziennych, zwężony pas ruchu zostanie ponownie otwarty dla kierowców.

Podczas trwania prac, możliwość skrętu w prawo z ul. Małe Garbary w ul. Garbary będzie dostępna z innego pasa, który zwykle przeznaczony jest do jazdy prosto w kierunku Śródki. Władze miasta proszą o zachowanie szczególnej ostrożności oraz zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie drogowe, które pomoże kierowcom bezpiecznie poruszać się po zmienionym układzie drogowym.

Źródło: PIM
Strona głównaPoznańZmiany w organizacji ruchu w centrum Poznania. Kierowcy powinni uważać!