Zmiany w organizacji ruchu przy trasie kórnickiej. Kierowcy muszą uważać!

Pleszewska fot. PIM

Od soboty 5 sierpnia otwarty już jest nowy odcinek ul. Pleszewskiej – a w efekcie zmieniła się organizacja ruchu w tym rejonie. Kierowcy nie mogą już jeździć przez torowisko tramwajowe w ciągu ul. Milczańskiej. W zamian mogą korzystać z Pleszewskiej.

Ulica została otwarta w sobotę, 5 sierpnia, ale nadal jeszcze nie działa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Pleszewskiej i Warczygłowy. Prace polegające na dostosowaniu jej do nowego układu drogowego nadal trwają, więc kierowcy muszą się tam poruszać zgodnie z oznakowaniem pionowym i poziomym.

“Obecnie przejazd przez torowisko przy ul. Milczańskiej jest możliwy tylko w jednym kierunku (od ul. Katowickiej do ul. Milczańskiej)” – przypomina spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie. – “Kierowcy jadą tam tymczasowym przejazdem po wschodniej stronie, a piesi i rowerzyści poruszają się starym śladem. Przejazd zamknięty zostanie 7 sierpnia (poniedziałek). Piesi i rowerzyści będą mogli się tam poruszać na dotychczasowych zasadach. Kierowcy będą mieli do dyspozycji opisany wyżej nowy przejazd, bliżej ul. Jana Pawła II, stanowiący element tzw. ringu Łacina”.

Przejazd przez torowisko tramwajowe na wysokości ul. Milczańskiej nie jest już dostępny dla samochodów, bo zgodnie z planem miejscowym to przejście będzie służyć wyłącznie pieszym i rowerzystom.

Podziel się: