Zmiany organizacji ruchu w Poznaniu. Zaczyna się kolejny etap przebudowy torowiska

Głogowska remont fot. UMP

Prace związane z przebudową torowiska na ulicy Głogowskiej wkraczają w kolejny etap i w związku z tym od 12 lipca niemożliwy będzie przejazd ulicą Głogowską od Ściegiennego w stronę Hetmańskiej. Zmieni się też trasa linii zastępczej T5.

Na ulicy Głogowskiej od Hetmańskiej do Ściegiennego trwa rozbiórka starego torowiska i montaż nowego, wymiana nawierzchni przy torach, a na przystankach Krauthofera (w obu kierunkach) oraz Sielska (w stronę centrum) montaż nowych krawędzi peronowych. prace trwają od początku wakacji i dotychczas nie powodowały szczególnych utrudnień w ruchu, przejazd w obie strony Głogowską był utrzymany. Jednak postęp prac wymusza konieczność zmian i od środy, 12 lipca, udostępniony dla kierowców zostanie przejazd w relacji Krauthofera-Palacza, natomiast niemożliwy będzie przejazd ul. Głogowską od ulicy Ściegiennego w stronę ulicy Hetmańskiej. To oznacza także, że nie będzie możliwości skrętu w Głogowską z ulic Knapowskiego i Górki (od strony Dmowskiego).

Dla kierowców jadących z Górczyna wytyczono objazd w stronę centrum ulicami Ściegiennego, Arciszewskiego, Reymonta i Grunwaldzką. Ale także kierowcy jadący w stronę Górczyna proszeni są o korzystanie z tras alternatywnych, np. ulicami Dmowskiego, Daleką i Andrzejewskiego.

W związku ze zmianą organizacji ruchu trasę zmieni także linia autobusowa “za tramwaj” T5 – od 12 lipca będzie kursować z Górczyna ulicami: Zgoda, Ściegiennego, Arciszewskiego, Hetmańską i następnie Głogowską oraz Roosevelta do Kaponiery. Przejazd w kierunku Górczyna odbywać się będzie – jak dotychczas – ulicą Głogowską.

Linia nr T5

GÓRCZYN PKM – Ściegiennego – Arciszewskiego – Hetmańska – Głogowska – Roosevelta – Bukowska – Zeylanda – RONDO KAPONIERA.

Podziel się: