Zmiany organizacji ruchu na granicy Poznania

węzeł Grunwaldzka fot. PIM

Przebudowa układu komunikacyjnego na granicy Poznania i Plewisk postępuje – dlatego od 17 marca zmieniła się organizacja ruchu w tym rejonie. Kierowcy są proszeni o uważną i ostrożną jazdę!

Budowa infrastruktury podziemnej powoduje, że niezbędne są zmiany w organizacji ruchu. Od 17 marca w rejonie skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej i Twardogórskiej przebudowywane będą sieci uzbrojenia terenu – i z tego względu konieczne jest zawężenie ul. Twardogórskiej. Prace powinny potrwać około tygodnia, jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Druga zmiana dotyczy ul. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Wołczyńskiej w kierunku Plewisk – tam z powodu budowy sieci uzbrojenia zmieni się tor jazdy i od 17 marca z dotychczasowej strony zachodniej ruch zostanie przełożony na wschodnią. Zmieni się również organizacja ruchu pieszych – oni będą musieli korzystać z chodnika po przeciwnej stronie ulicy niż obecnie. czasowo może być także utrudniony dojazd i dojście do posesji.

– Postępują również prace polegające na budowie przejazdu pod torami, można obrazowo określić, że przebiliśmy się na drugą stronę. Wybudowana została także kładka dla pieszych i rowerzystów nad docelowym przebiegiem ul. Grunwaldzkiej – mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na placu budowy dobrze już widać, którędy poprowadzony zostanie przejazd pod torami linii kolejowej, a najbardziej zaawansowane prace toczą się po stronie Poznania, przy użytkowanym wiadukcie kolejowym. Wykańczane są elementy konstrukcyjne, trwa montaż kanalizacji deszczowej, przygotowywana jest również warstwa drenażowa i podbudowa jezdni pod wiaduktem. Po stronie Plewisk gotowe są podpory wiaduktu kolejowego i zamontowane dźwigary stalowe, stanowiące konstrukcję wiaduktu.

Przy stacji kolejowej Poznań Junikowo już jest gotowa konstrukcja wiaty na przebudowywanym peronie nr 2 po stronie Plewisk, gdzie pasażerowie będą mogli przesiadać się między pociągiem a autobusem w formule drzwi w drzwi. Widoczny jest już także zarys pętli autobusowej oraz kształt nowego układu drogowego wraz z rondami, postępują także prace brukarskie przy chodnikach i drogach rowerowych. Trwają prace przy budowie przyszłego parkingu typu park&ride. Zakończenie prac planowane jest na IV kwartał 2023 r.

Podziel się:

Ostatnio dodane: