Zmiany na Ławicy. Postój przed lotniskiem będzie płatny

Port Lotniczy Poznań Ławica fot. Sławek Wąchała

Port Lotniczy Poznań Ławica już w kwietniu wprowadzi zmiany w układzie komunikacyjnym lotniska. Dotychczasowa strefa bezpłatnego parkowania stanie się płatna, a bezpłatna strefa powstanie nieco dalej. „2 minuty drogi na piechotę” – zapewniają władze lotniska.

Zmiany mają poprawić bezpieczeństwo poruszania się samochodów w ramach układu komunikacyjnego lotniska. Dlatego dotychczasowa strefa Kiss&Fly, która znajdowała się przed głównym wejściem do terminala, zostanie przeniesiona nieco dalej, w kierunku stacji BP. „Lokalizacja nowej strefy, to 2 minuty, na piechotę, od budynku Portu” – zapewniają władze Ławicy.

Natomiast dotychczasowa strefa Kiss&Fly, ta przed głównym wejściem na lotnisko, stanie się strefą płatną, gdzie trzeba będzie zapłacić 5 zł na postój trwający 10 minut. Nie będzie więc już można podwieźć pasażera pod drzwi, wysadzić i dopiero potem szukać miejsca do parkowania. Trzeba to będzie zrobić w nowej strefie mieszczącej się nieco dalej.

O zmianach zadecydowały względy bezpieczeństwa. Jak informują władze portu, dzięki nowemu rozwiązaniu pasażerowie będą mogli bezpiecznie wysiąść i dotrzeć do hali odlotów, a odprowadzający nie będą musieli denerwować się kosztami parkowania, nawet gdy czekanie na samolot potrwa nieco dłużej.

Czy jednak strefa Kiss&Fly nie zostanie zablokowana przez samochody tych kierowców, którzy uznają, że można tu zostawić auto na cały dzień, a nawet na dłużej, zamiast na lotniskowym – i płatnym – parkingu? Cóż, czas pokaże.

Podziel się:

Ostatnio dodane: