Zmiana tras tramwajów w Poznaniu. “Konieczność wyłączenia sieci trakcyjnej”

Gwarna i Fredry, remont fot. K. Adamska

W dniach 12-15 sierpnia tramwaje kursujące przez centrum Poznania, czyli ulice Św. Marcin, Fredry i Mielżyńskiego zmienią trasy. Powodem są prace trakcyjne, które w tym rejonie przeprowadzi spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie.

“Zmiany wynikają z konieczności wyłączenia napięcia w sieci trakcyjnej na skrzyżowaniu ul. Św. Marcin i Gwarnej oraz przy Okrąglaku” – informuje PIM. – “W obu tych miejscach podłączona zostanie nowa sieć trakcyjna z przebudowywanej ul. Gwarnej. Ze względów bezpieczeństwa nie można wykonywać takich prac przy działającej sieci, dlatego w trakcie robót nie mogą tam jeździć tramwaje”.

Napięcie zostanie wyłączone w nocy z 11 na 12 sierpnia i przywrócone w nocy z 15 na 16 sierpnia – celowo wybrano długi weekend, by zmiany dla pasażerów korzystających z tramwajów na co dzień były jak najmniej dotkliwe. ten czas zostanie także wykorzystany do montażu lamp na słupach trakcyjno-oświetleniowych.

“Po wyłączeniu napięcia tramwaj linii nr 16 z os. Sobieskiego skręci z ul. Św. Marcin w Towarową, nie będzie więc dojeżdżał do Al. Marcinkowskiego” – podaje spółka. – “Natomiast do pl. Cyryla Ratajskiego oraz do pl. Wielkopolskiego dojechać będzie można wahadłową linią nr 98 z ronda Śródka. Więcej na temat zmian dotyczących komunikacji miejskiej na stronie ZTM. Podczas prac na ul. Gwarnej ciągi dla pieszych zostaną zachowane, ich przebieg może się jednak zmieniać w zależności od postępu robót.

Z uwagi na ruch wahadłowy tramwajów między rondem Śródka a pl. Cyryla Ratajskiego, wprowadzona zostanie także tymczasowa organizacja ruchu: kierowcy muszą więc uważać na dwukierunkowy ruch tramwajów, wytyczone zostanie przejście dla pieszych przy przystanku Katedra. Powstanie także tymczasowy przystanek końcowo-początkowy przy torze północnym przed pl. Ratajskiego i tymczasowe przystanki autobusowe przy ul. Solnej, w rejonie placu Wielkopolskiego.

Podziel się: