Złotów: Zderzył się z… lampą, a później chciał uciec z miejsca wypadku

wypadek Piła, fot. policja
18-latek z powiatu złotowskiego wybrał się na przejażdżkę samochodem. Z powodu nadmiernej prędkości stracił panowanie nad kierownicą i spowodował kolizję. A wtedy okazało się, że nie ma prawa jazdy.

W wtorkowe przedpołudnie 11 lutego oficer dyżurny złotowskiej komendy otrzymał informację, że na ul. 8 marca w Złotowie kierujący samochodem osobowym marki Peugeot uderzył w lampę uliczną, po czym kierujący tego pojazdu próbuje wypchnąć uszkodzony samochód i uciec. Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia, aby uniemożliwić sprawcy kolizji dalszą niebezpieczną jazdę. Bardzo szybko ustalili dlaczego kierowca chciał odjechać – okazało się że osobowym peugeotem kierował 18 – letni mieszkaniec powiatu złotowskiego, który nie posiadał jeszcze prawa jazdy.

Mundurowi odtworzyli przebieg zdarzenia . 18– latek jadąc z nadmierną prędkością stracił panowanie nad pojazdem, po czym uderzył w latarnię, powodując jej uszkodzenie. Policjanci zakazali mężczyźnie dalszej jazdy i ukarali go mandatem karnym w wysokości tysiąca złotych.

Całe szczęście, że tą beztroską i nierozważną jazdę przerwali policjanci. Brak uprawnień, nieumiejętność prowadzenia auta mogła zakończyć zdecydowanie poważniejszymi konsekwencjami.

Jazda bez prawa jazdy i co gorsza bez jakichkolwiek umiejętności jest zwyczajnie nieodpowiedzialna. Osoba, która nigdy nie zdała egzaminu i nie uzyskała uprawnień do kierowania pojazdem stwarza niebezpieczeństwo na drodze.

KPP Złotów, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: