alkomat fot. policja Złotów

Złotów: Pijany ojciec wiózł dwójkę dzieci

Jedno dziecko w wieku 4 lat i drugie, 9 miesięcy w samochodzie, a wiózł je 31-letni ojciec mający prawie 3 promile alkoholu. Grożą mu dwa lata więzienia i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Złotowscy policjanci po południu otrzymali zgłoszenie, że ulicami Złotowa jeździ samochód marki Opel, którego kierowca jest nietrzeźwy. Skierowani do zweryfikowania tego zgłoszenia funkcjonariusze zauważyli auto na ulicy Bohaterów Westerplatte – ale na widok radiowozu kierowca opla szybko skręcił w ulicę Nieznanego Żołnierza, najwyraźniej chcąc uniknąć policyjnej kontroli.

Policjanci natychmiast pojechali za nim i zatrzymali go, by sprawdzić, czy rzeczywiście mężczyzna jest nietrzeźwy. Jak wykazało badanie alkomatem, 31-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego miał w swoim organizmie prawie 3 promile alkoholu! Mężczyzna wykazał się kompletnym brakiem wyobraźni i nieodpowiedzialnością: w samochodzie przewoził dwójkę swoich dzieci: starsze w wieku 4 lat i młodsze, które miało zaledwie 9 miesięcy.

Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości 31-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze