ZKZL zlikwidował ponad 100 pieców kaflowych

remont kamienicy Jeżyce
106 pieców zlikwidowanych i wymienione piony kanalizacyjne – Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zakończył remont trzech kamienic. To kolejna akcja spółki w ramach walki ze smogiem.

Remonty trzech kamienic, znajdujących się na ulicach Kraszewskiego, Staszica i Wawrzyniaka, rozpoczęły się w drugiej połowie 2019 roku.
– Wsłuchujemy się w głos mieszkańców i prośby o remonty budynków komunalnych – podkreśla Tomasz Lewandowski, szef Zarządu komunalnych zasobów Lokalowych w Poznaniu. – Stąd poza budową nowych mieszkań intensywnie remontujemy stary zasób. Tylko w tym roku wydamy na ten cel prawie 50 mln złotych. Co ważne, również przy tym działaniu sięgamy po bezzwrotne środki zewnętrzne.

W ramach prac wymieniono piony kanalizacyjne oraz zamontowano nowe liczniki. Dodatkowo wymieniono rury centralnego ogrzewania oraz ciepłej i zimnej wody – łącznie w trzech lokalizacjach było to ponad 11 kilometrów rur.

Najważniejszą zmianą dla mieszkańców była likwidacja pieców kaflowych. Podczas prac usunięto aż 106 sztuk. W ich miejsce zostało zamontowane centralne ogrzewanie a kamienice podłączono do cieplika miejskiego.

Całkowity koszt remontów trzech kamienic wyniósł blisko 3 miliony złotych. W tym roku spółka ZKZL przeznaczy na ten cel kwotę 47,5 miliona złotych.

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: