Zenek Martyniuk w auli UAM. Burza wokół koncertu nie cichnie

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

20 lutego w auli UAM ma wystąpić Zenek Martyniuk. Jego koncert od kilku miesięcy budzi wiele emocji, bo to pierwszy wykonawca disco polo, który wystąpi w tej szacownej sali. Teraz swoją opinię wyrazili młodzieżowi radni.

Koncert nosi tytuł „Zakończenie karnawału z Zenonem Martyniukiem i Zespołem Akcent”. Gdy pojawiły się pierwsze informacje o jego terminie i miejscu, pierwsi zaprotestowali muzycy, nie tylko klasyczni. Byli zdania, że występ gwiazdy disco polo w Auli UAM nie powinien mieć miejsca, ponieważ nie na takie koncerty aula jest przeznaczona. Tu odbywa się Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego, koncerty symfoniczne, festiwal Era Jazzu, tutaj graja filharmonicy poznańscy. No i teraz także Zenon Martyniuk.

Jak informuje Głos Wielkopolski, do przeciwników koncertu dołączyli także młodzieżowi radni. Podczas swojej sesji 16 grudnia temat koncertu został poruszony w ramach wolnych głosów i wniosków. W protokole sesji można przeczytać, że „w opinii większości radych nie jest adekwatna do miejsca, jakim jest aula Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Po dłuższej dyskusji wspólnie zdecydowaliśmy się na zajęcie stanowiska w tej sprawie i przegłosowania go na następnej sesji”. Ma to nastąpić 19 stycznia.

Przypomnijmy, że przeciwnicy koncertu zwrócili się także do władz UAM, bo do nich należy aula, z apelem, by wstrzymały koncert. Jednak rzeczniczka prasowa uczelni, Małgorzata Rybczyńska, wyjaśniła, że zgodnie z umową to firma wynajmująca aulę na koncert decyduje o tym, czyj to będzie koncert. Zwróciła też uwagę, że przedstawiciele muzyki pop także często tu występują – a co do disco polo, to czy to akceptujemy, czy nie, ten rodzaj muzyki istnieje i wiele osób go słucha. Może się oczywiście nie podobać, ale to już kwestia gustu. A o gustach, jak wiadomo, się nie dyskutuje.

Podziel się: