Zenon Martyniuk wystąpi w Auli UAM. Burza w internecie

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Koncert Zenona Martyniuka i zespołu Akcent został zaplanowany na 20 lutego przyszłego roku – w Auli UAM. I natychmiast rozgorzała dyskusja, czy koncert disco polo w takim miejscu to właściwa decyzja.

O sprawie napisała Gazeta Wyborcza, przytaczając opinie wielu oburzonych poznańskich muzyków, którzy są zdania, że występ gwiazdy disco polo w Auli UAM nie powinien mieć miejsca. Aula jest miejscem przeznaczonym dla ważnych wydarzeń kulturalnych na najwyższym poziomie, gdzie występują gwiazdy światowej sławy. Tu odbywa się Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego o randze międzynarodowej, koncerty symfoniczne i najważniejsze wydarzenia w życiu uczelni: od absolutoriów po wręczanie doktoratów.

Poznańscy muzycy zapowiadają przygotowanie listu protestacyjnego do rektorki UAM, prof. Bogumiły Kaniewskiej, w tej sprawie. Małgorzata Rybczyńska, rzeczniczka prasowa UAM, poproszona o komentarz w tej sprawie, stwierdziła, że w auli występują także popularni wykonawcy muzycy rozrywkowej, a o gustach się nie dyskutuje.

Podziel się:

Ostatnio dodane: