Miasto Poznań Plac Wolności fontanna fot. Sławek Wąchała

„Zebranie z rodzicami” na placu Wolności. W sprawie lex Czarnek

„Jeśli jesteś przeciwko #LexCzarnek, bo rozumiesz, że edukacja jest ważna, przyjdź na plac i zaprotestuj!” – zapraszają organizatorzy dzisiejszej demonstracji na placu Wolności nazwanej „Zebranie z rodzicami”. Rozpocznie się o godzinie 13.00.

„Jesteś rodzicem i jesteś przeciwko #LexCzarnek, bo rozumiesz, że edukacja jest ważna, albo nie jesteś rodzicem i jesteś przeciwko #LexCzarnek, bo rozumiesz, że edukacja jest ważna – przyjdź na „Zebranie z rodzicami” w Poznaniu w niedzielę o g. 13 na Plac Wolności. ZAPROTESTUJ! Obecność obowiązkowa!” – zapraszają organizatorzy.

Protesty w sprawie lex Czarnek odbywają się dziś w całym kraju i wszystkie pod hasłem „Zebrania z rodzicami”. Rodzice i nauczyciele chcą w ten sposób zaprotestować przeciwko zapisom tej ustawy, która ich zdaniem dewastuje edukację. A jest na to ostatnia chwila, bo projekt ustawy leży na biurku prezydenta Andrzeja Dudy.

„I to jest ten czas, kiedy musimy wyjść ze strefy komfortu i zdać sobie sprawę, że edukacja wpływa na życie każdego i każdej z nas. I nie wolno nam pozwolić, żeby została całkowicie zdewastowana. Nie bądźmy obojętni!” – apelują organizatorzy.