Prof. Zdzisław Krasnodębski Foto: Bodo Gierga

Zdzisław Krasnodębski: “ofensywa środowisk LGBT”

Zdzisław Krasnodębski, europoseł z Wielkopolski (PiS) skomentował rosnące napięcie pomiędzy zwolennikami osób LGBT, a konserwatywną częścią społeczeństwa.

Krasnodębski był gościem “Salonu Politycznego Trójki”. Europoseł w programie komentował m.in. decyzje personalne Koalicji Obywatelskiej o tym, kto z ich ramienia będzie walczył w wyborach do Sejmu. Dostało się Tomaszowi Zimochowi (były dziennikarz sportowy, został “jedynką” w Łodzi), którego wciągnięcie na listę Krasnodębski uważa za czysty populizm. Europosła zasmuciło natomiast, że z list KO zdecydował się startować Paweł Kowal (z Krakowa), który w przeszłości był jego klubowym kolegą. – Platforma Obywatelska (wchodzi w skład Koalicji Obywatelskiej – red.) zbiera dzisiaj wszystko co się da. Głównie z lewej strony – podsumował polityk PiSu.

W dalszej części programu tematem głównym były osoby LGBT. – Nie ma żadnej krucjaty przeciwko LGBT w Polsce – stwierdził Krasnodębski. – Jest dosyć ostra ofensywa tych środowisk, w radykalny sposób się manifestująca i jest reakcja na to. Nie tylko polityczna, ale głównie polskiego społeczeństwa. Częściowo dobry wynik w wyborach europejskich jest efektem tego, że wielu Polaków, tolerancyjnych, nie chciałoby, żeby podstawowe instytucje społeczne zostały na naszych oczach przebudowane i czują się obiektem agresji. Tak naprawdę ktoś inny prowadzi tutaj krucjatę, jeżeli w ogóle można używać tego słowa – dodał europoseł.

Źródło: Trójka Polskie Radio

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze