Jan Ptaszyn Wróblewski fot. Sławek Wąchała

Zdjęcie Jana Ptaszyna Wróblewskiego autorstwa Sławka Wąchały na licytacji WOŚP!

„Muszę stwierdzić, że spośród setek fotografii jakie mi kiedykolwiek zrobiono, tą zaliczam do wyjątkowej urody” – napisał Jan Ptaszyn Wróblewski, przekazując zdjęcie autorstwa naszego fotografa, Sławka Wąchały, na aukcję WOŚP. To dopiero komplement!

– Pewnego jesiennego wieczoru zadzwonił mój telefon, wyświetlił się nieznany numer – opowiada Sławek Wąchała. – Odezwał się nieznajomy głos przedstawiając się, w pierwszym momencie nazwisko skojarzyło mi się z poznańskim posłem …, ale nie, inne imię. Efektem tej rozmowy jest właśnie poniższa licytacja na Allegro dla Orkiestry oraz zarazem post na FB napisany przez Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Dziękuję za zauważenie, docenienie, za podejście do sprawy.

A co napisał Jan Ptaszyn Wróblewski?
„Finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami. Podobnie jak i przed rokiem dokładam swoją cegiełkę” – poinformował wybitny muzyk na swoim Facebooku. – „Dzięki Panu Robertowi Jasiakowi, częstochowskiemu organizatorowi sceny kulturalnej, na przygotowaną przezeń licytację trafiło moje zdjęcie z autografem. Fotografia bardzo wieloznaczna, choć na WOŚP absolutnie jednoznacznej wymowy, zwłaszcza dziś. Nigdy i nigdzie nie publikowana, ani nie pokazana na żadnej wystawie. Muszę stwierdzić, że spośród setek fotografii jakie mi kiedykolwiek zrobiono, tą zaliczam do wyjątkowej urody. W ogóle w gatunku ujęć muzycznych to jedna z ciekawszych i… po prostu wyjątkowych. Jej autorem jest mistrz dużych zbliżeń, poznański fotografik Sławek Wąchała, który zgodził się na jej licytację, dokładając w ten sposób cegiełkę od siebie. Zdjęcie jest tak wyjątkowe i tak zrobione, że w formie certyfikatu autentyczności dołączone w pakiecie jest drugie, też Sławka Wąchały i z moim podpisem, jako zapewnienie, że na tym pierwszym to rzeczywiście ja. Poniżej zaś link do ogłoszenia, a w nim do samej aukcji, która potrwać ma do 14 lutego”.

Dodajmy jeszcze, że zdjęcia powstały 17 listopada podczas festiwalu Era Jazzu, a dla WOŚP można je licytować na Allegro.