Zderzenie samochodów osobowych z ciężarówką. Strażackie ćwiczenia na autostradzie

Straż pożarna fot. Sławek Wąchała

Zderzenie samochodów osobowych z ciężarówką – taki jest temat strażackich ćwiczeń ratowniczych, które 7 marca odbędą się na autostradzie A2. Weźmie w nich udział duża liczba jednostek i nie będzie to pokaz. Strażacy proszą więc kierowców o ostrożność.

Ćwiczenia będą się odbywały na placu przy punkcie poboru opłat w Nagradowicach pod Poznaniem, na 181 kilometrze autostrady A2, między węzłami Września i Poznań Wschód, na pasie w kierunku Świecka, jak informuje „Głos Wielkopolski”. Mają się rozpocząć 7 marca o godzinie 20.00 i zakończyć między 22.00 a 23.00.

Jednostki biorące udział w ćwiczeniach będą miały za zadanie zorganizowanie działań i pomocy przy wypadku, w którym zderzył się samochód ciężarowy z osobowymi, a dodatkowo mogło dojść do uwolnienia substancji niebezpiecznych. Ćwiczenia nie będą miały charakteru pokazu, co oznacza, że każda z jednostek biorących w nich udział będzie musiała dojechać na nie z miejsca swojego stacjonowania.

A będzie ich sporo, w tym także Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego czy Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego z poznańskiej komendy PSP. Dlatego strażacy apelują do kierowców jadących wieczorem autostradą w okolicach Nagradowic, by zachowali szczególną ostrożność.

Podziel się:

Ostatnio dodane: