Sprawdzanie zgód TCF
piątek, 20 czerwca, 2025

„Zbudowane Kadry” w obiektywie Małgorzaty Marczak – wernisaż

SARP oddział w Poznaniu stał się gospodarzem wystawy fotograficznej Małgorzaty Marczak pod tytułem „Zbudowane Kadry”.  Wernisaż wystawy miał miejsce we wtorek 21 maja pod adresem Stary Rynek 56.

Powiązanie tytułu, miejsca wystawy nie są wcale przypadkowe. Wszystkie te elementy łączy projekt – cykl spacerów zorganizowanych właśnie przez Stowarzyszenie Architektów Polskich, oddział w Poznaniu. Pomysł spacerów powstał w związku z przypadającą w 2018 roku 20 edycją Nagrody Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro za najlepszą realizację architektoniczną. Spacery odbywały się po miejscach, które otrzymały tą nagrodę, oraz po kilku innych, ciekawych obiektach, założeniach architektonicznych w Poznaniu. W każdym takim spotkaniu brali udział architekci, projektanci oraz wybitni badacze architektury.

Wystawa jest efektem wędrówek z aparatem Małgorzaty Marczak w czasie tych spacerów. Jak sama autorka mówi lubi nieoczywiste kadry, kocha fotografować architekturę, miejsca, lubi różnorodność form i kształtów. Drąży i poszukuje. Stąd na wystawie kadry przedstawiające całe obiekty, czy budynki prawie się nie pojawiają, są natomiast fragmenty, odcinki, ulubione klatki schodowe oraz zakamarki. Na zaprezentowanych pracach nie ma ludzi – tu, jak powiedziała Małgorzata w rozmowie nie czuje się pewna stojąc oko w oko z człowiekiem po drugiej stronie obiektywu. Mały fragment wystawy tworzą kadry „zza kulis” powstałe również w trakcie tych spacerów – tu pojawiają się uczestnicy tych wydarzeń – współspacerowicze w czasami zaskakujących pozach.

Małgorzata Marczak – szkoleniowiec i doradca biznesowy. Pochodzi z Kalisza. Z zamiłowania fotografka oraz pasjonatka tańca – uwielbia flamenco, uczęszcza do szkoły tańca, niedługo będzie można obejrzeć jej występ sceniczny.

Sławek Wąchała

Obserwuj nas w Google News!

Nie przegap najnowszych artykułów i wiadomości. Dołącz do naszych czytelników w Google News.

Obserwuj nas w Google News

Masz dla nas ważną informację?

Zauważyłeś problem w mieście? Masz ciekawe zdjęcie, historię lub chcesz zgłosić sprawę wymagającą uwagi? Napisz do naszej redakcji i pomóż nam informować lokalną społeczność!

Skontaktuj się z nami
Strona głównaWielkopolskaPoznań"Zbudowane Kadry" w obiektywie Małgorzaty Marczak - wernisaż