Zbiórka dla pogorzelców. Sąsiedzi proszą o pomoc

pożar fot. OSP Tarnowo Podgórne

23 sierpnia w domu jednorodzinnym przy ulicy Jesiennej w Tarnowie Podgórnym wybuchł pożar. Spłonął cały dach i większość wyposażenia budynku. Sąsiedzi zorganizowali zbiórkę dla pogorzelców.

Przypomnijmy: pożar zaczął się na poddaszu i szybko się rozprzestrzenił na cały dach. “Budynek był mocno zadymiony, a palące się belki stropowe zagrażały bezpieczeństwu ratowników” – informowali strażacy z OSP Tarnowo Podgórne, którzy brali udział w akcji gaśniczej.

Pożar udało się ugasić, ale dach jest praktycznie całkowicie zniszczony, tak samo jak wyposażenie budynku, nie tylko z powodu ognia, ale i dymu. Dlatego sąsiedzi pogorzelca, pana Grzegorza, zorganizowali dla niego zbiórkę środków na portalu “pomagam”. “Potrzebne są środki, aby szybko zabezpieczyć dom przed dalszą dewastacją” – napisali.

Sąsiedzi chcieli zebrać 20 tys. zł, bo taka kwota wystarczyłaby do zabezpieczenia dachu. Wszystko jednak wskazuje na to, że uda się zebrać więcej, bo już obecnie na koncie zbiórki jest prawie 16 tys. zł. Być może uda się zebrać tyle, by postawić nowy dach jeszcze przed zimą. Jak czytamy na grupie “Mieszkańcy Gminy Tarnowo Podgórne” na Facebooku, w sobotę 26 sierpnia strażacy z OSP Tarnowo Podgórne zorganizowali porządkowanie pogorzeliska i przykrywanie dachu plandekami, by go zabezpieczyć przed wilgocią. Sąsiedzi deklarują też pomoc w posiłkach, dostawie ubrań i niezbędnych mebli.

Podziel się: