Pożar domu jednorodzinnego w Tarnowie Podgórnym. Ogień gasiło dziesięć zastępów strażaków

pożar fot. OSP Tarnowo Podgórne

W Tarnowie Podgórnym doszło do pożaru dachu budynku jednorodzinnego. Ogień gasiło dziesięć zastępów strażaków. Jedna osoba odniosła obrażenia i wezwano do niej karetkę pogotowia ratunkowego.

Pożar zauważono 23 sierpnia przed południem na dachu jednego z budynków przy ulicy Jesionowej w Tarnowie Podgórnym. Natychmiast wezwano straż pożarną – na miejsce wysłano 10 zastępów.

“Ogień pojawił się na poddaszu i szybko się rozprzestrzenił, zagrażając życiu osoby przebywającej w środku” – informują strażacy z OSP Tarnowo Podgórne na swoim profilu na Facebooku. – “Dzięki szybkiej reakcji ratowników udało się zlokalizować i uratować poszkodowaną, która była przytomna i nie odniosła poważnych obrażeń. Musieliśmy jednak zmagać się z bardzo trudnymi warunkami, ponieważ budynek był mocno zadymiony, a palące się belki stropowe zagrażały bezpieczeństwu ratowników. Używając specjalistycznego sprzętu, wprowadziliśmy łącznie pięć linii gaśniczych w celu opanowania ognia, z którym walczyliśmy ok. 2 godziny”.

Po zakończeniu działań gaśniczych strażacy oddymili i przewietrzyli cały budynek, a także sprawdzili go przy użyciu kamer termowizyjnych, by upewnić się, że nie ma zagrożenia.

Źródło: OSP Tarnowo Podgórne

Podziel się: