Zawody Ironman Poznań 2022. Będzie sporo utrudnień w ruchu!

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

4 września odbędą się zawody triathlonowe Ironman Poznań 2022. Z powodu wyścigu kolarskiego i biegu ulicznego w całym mieście zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu – pierwsze już 3 września od godziny 23.30.

Jak informuje Miejski Inżynier Ruchu, strefa zakończenia wyścigu kolarskiego (ul. Bukowska od ul. Zeylanda do ul. Szylinga) będzie zamknięta od soboty 3 września od godz. 23.30 do niedzieli 4 września do godz. 16.00. Natomiast odcinek ul. Grunwaldzkiej od ul. Bukowskiej do skrzyżowania ul. Szylinga/Matejki oraz wlot w ul. Bukowską od strony ul. Roosevelta będą zamknięte w niedzielę 4 września w godz. od 5.00 do 16.00.

Trasa rowerowa

przebiegać będzie z rejonu Plażojady nad jeziorem Kierskim ulicami: ks. Nawrota, Chojnicką (od ul. ks. Nawrota do ul. Podjazdowej), Podjazdową, Kierską, Sadową, przez podpoznańskie miejscowości na zachód od miasta, ul. Bukowską od zachodniej granicy Poznania przy ul. Radarowej (najpierw jezdnią południową, a od ul. Bułgarskiej do ul. Zeylanda całą szerokością ulicy) do mety na terenie MTP. Na terenie Poznania trasa wyścigu w Kiekrzu (w tym odcinek ul. Chojnickiej, ul. Podjazdowa i Kierska) oraz trasa ul. Bukowską od ronda w Przeźmierowie i granic miasta do ul. Roosevelta i bramy MTP przy ul. Grunwaldzkiej będą zamknięte dla ruchu w niedzielę 4 września w godz. od 7:00 do 16:00. Kolejne odcinki trasy będą udostępniane po przejeździe ostatniego zawodnika.

Trasa biegowa

przebiegać będzie z terenów MTP bramą przy ul. Śniadeckich, ul. Parkową (cała szerokość), park Wilsona, skwer marszałka Focha (strona północna), ul. Wyspiańskiego (cała szerokość), skrzyżowanie ul. Wyspiańskiego/Wojskowa, park Kasprowicza, wokół hali Arena, skrzyżowanie ul. Wyspiańskiego/Wojskowa, ul. Wyspiańskiego (cała szerokość), skwer marszałka Focha (strona północna), ul. Berwińskiego (cała szerokość), wejście do parku Wilsona od strony ul. Głogowskiej, park Wilsona, ul. Parkową (cała szerokość), do bramy na MTP przy ul. Śniadeckich. Odcinki ulic Parkowej, Wyspiańskiego i Berwińskiego będą zamknięte dla ruchu w niedzielę 4 września w godz. od 13:00 do 17:00.

Wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne na trasie wyścigu kolarskiego wzdłuż ul. Bułgarskiej oraz na skrzyżowaniach:

– ul. Grunwaldzka/Szylinga;
– ul. Berwińskiego/Matejki/Wyspiańskiego;
– ul. Wyspiańskiego/Jarochowskiego/Ułańska.

Na skrzyżowaniach trasy rowerowej i biegowej utworzone zostaną śluzy, które w miarę możliwości umożliwiać będą przejazd w poprzek trasy. Ruchem kierować będą upoważnione służby, a policja w razie potrzeby wprowadzać może dodatkowe zmiany w organizacji ruchu.

Komunikacja autobusowa i tramwajowa zostanie dostosowana do czasowej organizacji ruchu, z wykorzystaniem śluz przez trasę zawodów.