Zawaliła się ściana budynku. Jedna osoba ranna

Straż Pożarna fot. Sławek Wąchała

Podczas prac wyburzeniowych budynku gospodarczego w miejscowości Doruchów doszło do poważnego wypadku: na mężczyznę pracujący przy wyburzaniu przewróciła się ściana budynku. Spod gruzów mężczyźnie pomogli się wydostać strażacy.

Wypadek miał miejsce 17 kwietnia przed godziną 10.00 – o godzinie 9.56 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrzeszowie otrzymało zgłoszenie o wypadku.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej zastano przytomnego mężczyznę przygniecionego przez ścianę budynku gospodarczego, która przewaliła się podczas prac wyburzeniowych – wyjaśnia str. Noemi Biel, rzeczniczka prasowa KP PSP Ostrzeszów. – Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego.

Gdy na miejsce dotarła karetka pogotowia ratunkowego, strażacy pomogli w przeniesieniu rannego do karetki. W akcji brały udział trzy zastępy z JRG Ostrzeszów oraz jeden zastęp z OSP Doruchów.

Podziel się:

Ostatnio dodane: