Zatrzymali podejrzanego o kradzież. Po 9 latach!

Policja fot. ilustracyjne Sławek Wąchała

9 lat to naprawdę sporo czasu – a mimo to policjantom z Przemętu udało się po takim czasie znaleźć i zatrzymać podejrzanego o włamanie i kradzież elektronarzędzi. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Podejrzanym jest 34-letni mieszkaniec Barchlina, a przedstawienie zarzutu było możliwe dzięki działaniom operacyjnym policjantów, na podstawie których wznowili śledztwo.

Do samego przestępstwa doszło w 2013 roku – mieszkaniec Barchlina zgłosił wówczas policjantom z Przemętu włamanie do samochodu dostawczego i garażu w Barchlinie oraz kradzież elektronarzędzi o łącznej wartości około 6500 złotych. Mimo prowadzonego postępowania, zabezpieczenia śladów ujawnionych na miejscu włamania, przesłuchania pokrzywdzonego oraz innych osób – nie zdołano ustalić, kto ponosi odpowiedzialność za popełnione przestępstwo.

Materiały z zakończonego postępowania trafiły do archiwum, jednak policjanci nie zapomnieli o tej sprawie i gdy uzyskali informacje, które mogły pomóc w jej rozwikłaniu – przeanalizowali materiały w aktach ponownie. Jednocześnie rozpoczęli też działania operacyjne, które potwierdziły wcześniejsze ustalenia – i w efekcie funkcjonariusze zapukali do drzwi 34-letniego dziś mężczyzny. Jak się okazało, w czasie kradzieży i włamania był nie tylko mieszkańcem Barchlina, ale też… pracownikiem okradzionego.

Ponieważ od kradzieży minęło już tyle czasu, mężczyzna był zaskoczony ustaleniami policjantów. Początkowo zaprzeczał temu, że to on był sprawcą kradzieży i włamania, ale funkcjonariusze nie dali wiary jego zapewnieniom, mając w rękach dowody. Ostatecznie 34-latek przyznał się do winy i złożył w tej sprawie wyjaśnienia. Grozi mu kara więzienia od roku do 10 lat.

Podziel się:

Źródło: KPP Wolsztyn