Zarząd Transportu Miejskiego zachęca do kupna biletów semestralnych

aplikacja PEKA fot. ZTM

Za kilka dni uczniowie i studenci wrócą do szkół i na uczelnie po zakończonym zimowym odpoczynku. Z tej okazji Zarząd Transportu Miejskiego przypomina o swojej ofercie biletu semestralnego, przeznaczonego właśnie głównie dla uczniów i studentów.

Jak informuje ZTM, uczniowie szkół ponadpodstawowych z Poznania i gmin aglomeracji poznańskiej do ukończenia 23. roku życia, a także studenci i doktoranci mogą korzystać z biletu semestralnego w kilku wersjach i atrakcyjnych, zdaniem ZTM, cenach.

„Bilet semestralny na 120 dni, na strefę A (Poznań) kosztuje 172 zł, natomiast o 30 dni dłuższy na strefę A (Poznań) jest o 30 zł droższy – 202 zł” – informuje ZTM. – „Koszt nieograniczonej liczby przejazdów w przeliczeniu na jeden dzień dla takiego biletu na 120 dni to 1,43 zł, natomiast dla oferty na 150 dni to 1,34 zł. Na bilecie – w zależności od wybranej strefy – można poruszać się po wszystkich gminach objętych porozumieniem transportowym: Poznań, Czerwonak, Dopiewo, Duszniki, Kaźmierz, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Tarnowo Podgórne, Zaniemyśl”.

Aby kupić bilet semestralny, użytkownik powinien mieć zapisaną informację o przysługującym uprawnieniu na swoim koncie w systemie PEKA.
„Jeśli uczeń, student lub doktorant nie ma zapisanej informacji o uprawnieniu, podczas przejazdów na liniach ZTM powinien mieć przy sobie ważną legitymację szkolną, studencką lub doktorancką” – informuje ZTM.

Bilet semestralny można kupować w Punktach Obsługi Klienta ZTM Poznań, Punktach Sprzedaży Biletów, w aplikacji PEKA, w biletomatach stacjonarnych lub przez stronę systemu PEKA, może on być zapisany na karcie PEKA lub na Elektronicznej Legitymacji Studenckiej (ELS) aktywnej w systemie. Natomiast użytkownicy chcący korzystać z 50-proc. ulgi w naliczaniu opłat na tPortmonetce powinni zapisać uprawnienia na karcie PEKA/ELS/ELD w jednym z Punktów Obsługi Klienta ZTM. Wystarczy przedstawić ważne dokumenty uprawniające do ulgi i informacja taka zostanie zapisana na karcie PEKA/ELS/ELD oraz na indywidualnym koncie w systemie.

Z kolei studenci mający Elektroniczne Legitymacje Studenckie zaadaptowane do systemu PEKA nie muszą iść do POK, by zapisać ulgę, ponieważ jest ona zapisywana automatycznie na indywidualnym koncie użytkownika w systemie PEKA.

Podziel się:

Ostatnio dodane: