Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych dostał kolejną dotacje. Będą nowe bloki!

Nadolnik fot. ZKZL

64 mln zł na inwestycję przy ulicy Nadolnik – Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych otrzymał rekordową dotację z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Za te pieniądze powstaną kolejne budynki mieszkalne.

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych od kilku lat ściśle współpracuje z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, od którego otrzymuje wielomilionowe dofinansowanie z Funduszu Dopłat BGK na budownictwo mieszkaniowe w Poznaniu. I to nie tylko na stawianie nowych budynków: z tych środków są także modernizowane miejskie kamienice i remontowane pustostany. Łączna kwota dotychczasowego dofinansowania to ponad 216 milionów złotych!

– W tym tygodniu spółka otrzymała przelew na rekordową kwotę na jedną z prowadzonych przez ZKZL inwestycji – informuje Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy ZKZL. – Budowa prowadzona przy ul. Nadolnik otrzymała bezzwrotne wsparcie w wysokości 64 milionów złotych.

Nadolnik nie jest jedynym miejscem, w którym ZKZL prowadzi budowę nowych mieszkań.
– Przypomnijmy, że na poznańskich Zawadach ZKZL buduje 3 budynki mieszkalne wielorodzinne, w których znajdzie się 130 mieszkań i 1 lokal użytkowy – wylicza Łukasz Kubiak. – Wszystkie lokale będą miały możliwość dostosowania do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Mieszkańców z pewnością ucieszy fakt, że każdy z budynków będzie wyposażony w windę. Miejsca postojowe dla mieszkańców zostaną zlokalizowane w większej części w podziemnej hali garażowej. W sąsiedztwie budynków powstanie również niezbędna mała architektura czyli plac zabaw, chodniki, drogi wewnętrzne czy oświetlenie nieruchomości.

Ponad 6,5 mln zł ZKZL otrzymał także na zagospodarowanie pustostanów – to pozwoli na szybsze i sprawniejsze prowadzenie prac remontowych w mieszkaniach, które zostały opuszczone przez poznaniaków. To z kolei sprawi, że mieszkańcy czekający na nowy lokal i znajdujący się na liście szybciej go dostaną.

– Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych dzięki środkom z Funduszu Dopłat prowadzi aktualnie aż 8 inwestycji – podkreśla Łukasz Kubiak. – Poza wspomnianą inwestycją przy ul. Nadolnik to również budowa nowego bloku przy ul. Darzyborskiej oraz modernizacja 6 kamienic na terenie Poznania w tym będąca na ukończeniu kamienica przy ul. Szamarzewskiego. Efektem jest coraz więcej nowych miejskich nieruchomości i wyremontowanych kamienic, jak i szybciej oddawane mieszkania na potrzeby poznaniaków.

Źródło: ZKZL

Podziel się: