Zamawianie artykułów spożywczych przez internet

Zakupy online cieszą się olbrzymią popularnością i nic w tym dziwnego – kto nie lubi oszczędzać czasu? Dlatego weźmy pod lupę specyfikę zakupów artykułów online i odpowiedzmy na pytanie, czy warto.

W jaki sposób jedzenie jest wybierane?

Spokojnie, nie wygląda to tak, że pracownik sklepu idzie sobie z koszykiem i wrzuca do niego pierwsze lepsze artykuły z brzegu, nie bacząc na to, że winogrona zostały zgniecione, jajka się potłukły, a z przedartego opakowania sypie się mąka. Zaletą zakupów zamawianych przez internet jest to, że nie są przebrane przez falę klientów, lecz wybierane są bezpośrednio z magazynów. Zakupy spożywcze do domu klienta trafiają świeże i w dobrym stanie. Czasem może nawet lepszym niż po tradycyjnych zakupach.

Skąd pochodzą towary?

Ze wszystkich sklepów, które współpracują z InPost Fresh. Dzięki aplikacji jesteś w stanie sprawdzić, z jakich ofert sklepów możesz skorzystać. Trzeba przypomnieć, że każdy z nich oferuje inne promocje, więc tak naprawdę zyskujemy większą kontrolę nad tym, co kupujemy.

Koszmar klienta

Wyobraźmy sobie tę sytuację. Po pięciu dniach pracy chcesz mieć weekend dla siebie, ale niestety lodówka stoi pusta. Widmo niedzieli niehandlowej skutecznie przekonuje cię do wyjścia na zewnątrz. Na mróz, na deszcz, na upał. Wsiadasz do samochodu, żeby postać chwilę (albo kilka chwil) w korkach. Docierasz do sklepu. Teraz pozostaje tylko krążyć po parkingu, polując na wolne miejsce. Bierzesz wózek (jeśli masz szczęście i nie zapomniałeś monety) i z radością możesz zacząć przedzierać się przez falę równie entuzjastycznie nastawionych klientów. Zewsząd otaczają cię światła i jeszcze ta muzyczka w tle, zwłaszcza skoczne kolędowanie w listopadzie. Na szczęście zakupy potrwają kilka chwil. W końcu dysponujesz listą. To nie tak, że sklepy układają towary tak, abyś kupił jak najwięcej. To zupełny przypadek, że kiedy już zajmujesz miejsce w kolejce, dziecko ciągnie cię za rękaw, żebyś kupił tę kuszącą czekoladę. Przykładasz kartę do czytnika (znów kupiłeś więcej, niż trzeba), dźwigasz siatki, pakujesz i możesz wracać do domu, ciesząc się, że przynajmniej tym razem straciłeś tylko trzy godziny życia.

Z aplikacją było prościej

Taniej i wygodniej. A teraz wyobraź sobie tę sytuację jeszcze raz: sobota, chwila relaksu. Lodówka pusta. Widmo niedzieli niehandlowej. Ale dysponujesz aplikacją. Plus InPost Fresh dostarcza jedzenie również w soboty. Weekend uratowany – wystarczy parę przemyślanych kliknięć, potwierdzić zakup, wybrać termin i czekać. Nie dość, że oszczędziłeś czas, to jeszcze pieniądze. Żadnej presji na kupowanie czekolad czy innych niepotrzebnych rzeczy z promocji.

Czy zatem warto?

Każdy musi sobie odpowiedzieć sam. Z punktu widzenia klienta proces zamawiania jest dziecinnie łatwy. Zalety są nieporównywalne, niemniej najpierw trzeba przekonać się do pierwszych zakupów. Przed złożeniem zamówienia aplikacja powiadomi cię, czy twoja lokalizacja jest przez nią obsługiwana. Pamiętajmy o kwocie minimalnej za zakupy – zwykle jest to ok. 100 złotych. Tyle musisz zapłacić, aby InPost Fresh przyjął zamówienie do realizacji w przypadku zakupów w Carrefourze oraz Makro.

Artykuł sponsorowany

Podziel się: