Września fot. UM Września

Żałobny konwój ciężarówek w centrum miasta

Kilkunastu kierowców ciężarówek postanowiło przejazdem przez miasto uczcić pamięć swojego kolegi Macieja, który zmarł na zawał serca. Chcieli też zwrócić uwagę na sytuację jego rodziny, która została w trudnej sytuacji finansowej.

Zmarły miał zaledwie 36 lat, zmarł nagle 24 stycznia w trasie za granicą i zostawił partnerkę oraz trójkę małych dzieci. Rodzina jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej: dzieci są małe, zajmowała się nimi mama, więc cała rodzina żyła z zarobków pana Macieja. Teraz została bez dochodów, a trzeba jeszcze było ponieść koszty sprowadzenia ciała zmarłego do Polski. W tym na szczęście pomógł pracodawca i przyjaciele pana Macieja.

Teraz przyjaciele zorganizowali zbiórkę na zrzutka.pl dla dzieci i partnerki zmarłego.
„Wiemy, że żadne pieniądze nie wynagrodzą im jego straty oraz bólu, ale pomogą spłacić część zobowiązań z którymi zostały oraz pomogą odnaleźć się w nowej rzeczywistości i odbudować ich świat na nowo” – napisali tytułując zbiórkę „Na dobry start dla dzieci”. Chcą zebrać 100 tysięcy złotych, by rodzina przetrwała do czasu, aż sami będą mogli sobie poradzić. Zbiórkę może wspomóc każdy chętny.

Źródło: wrzesnia.info.pl