Zakończyła się Poznań Game Arena 2022. Były prawdziwe tłumy!

PGA 2022 fot. MTP

Giganci gier, twórcy niezależni, e-sport i cosplayerzy oraz 47 628 zwiedzających. To bilans odbywającej się w weekend 7-9 października na MTP Poznań Game Areny 2022, czyli targów rozrywki i multimediów.

Impreza odbyła się już po raz szesnasty, a wzięli w niej udział konsolowi giganci, czyli dwie czołowe marki gamingowego świata: Xbox i Nintendo. Przywieźli mnóstwo gier oraz przygotowali szereg atrakcji, by fani nie narzekali na nudę. I nie narzekali, bo atrakcji było tyle, że wszystkie nie sposób było zobaczyć.

Na graczy czekało mnóstwo stanowisk do grania, na których można było sprawdzić nowe, jak i dobrze znane tytuły – oczywiście największym zainteresowaniem cieszyły się te gry, których nie ma jeszcze na rynku: Lies of P, The Last Case of Benedict Fox, A Plague Tale: Requiem, The Invincible, The Last Oricru, czy System Shock. Z kolei Ubisoft przygotował półgodzinny pokaz w specjalnie zaaranżowanej sali kinowej.

Były też turnieje z nagrodami dla graczy, a Rockstar Energy Drink przygotował ogromną strefę, w której muzyce na żywo towarzyszyły konkursy, turnieje oraz spotkania z influencerami, takimi jak Izak, czy Nervarien. Były też stoiska z grami przygotowanymi przez niezależnych twórców, które cieszyły się ogromną popularnością.

Pośród tysięcy uczestników nie mogło zabraknąć oczywiście cosplayerów: ich stroje i stylizacje zapierały dech w piersiach! Oprócz indywidualnych pasjonatów na PGA pojawiła się także grupa Project:League, czyli cosplayerzy, których połączyła miłość do League of Legends.

Atrakcji było tak wiele, że chyba mało kto mógł się pochwalić zobaczeniem i wypróbowaniem wszystkiego, na co miał ochotę. Na szczęście za rok znów będzie PGA…

Podziel się: