Zakaz odwiedzin w szpitalu. Z jakiego powodu?

Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie fot. WSZ Leszno

Kilkanaście zgonów z powodu grypy lub powikłań po niej oraz drastycznie rosnąca liczba przypadków grypy spowodowała, że Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie wprowadził zakaz odwiedzin. Zakaz obowiązuje do odwołania.

Zakaz został wprowadzony i opublikowany 4 stycznia. Powodem jest drastyczny wzrost zachorowań na grypę i covid, a w przypadku dzieci – zakażenia wirusem RSV. To właśnie grypa i powikłania po tej chorobie były przyczyną kilkunastu zgonów w szpitalu, a chorych jest obecnie tylu, że w szpitalu nie ma już wolnych respiratorów. Dlatego dyrekcja zdecydowała się na taki krok.

Od zakazu są jednak wyjątki. Na oddziale pediatrycznym małemu pacjentowi może na stałe towarzyszyć jedna osoba. Na oddziale położniczym podczas porodu również może być obecna jedna osoba. Pacjentka może też wskazać jedną osobę do odwiedzin.

W innych przypadkach o ewentualnych odwiedzinach będzie mógł zadecydować ordynator, lekarz kierujący oddziałem lub lekarz dyżurny. W szczególnych i uzasadnionych przypadkach będą mogli wyrazić zgodę na odwiedziny.

Leszczyński szpital nie jest pierwszy w regionie. Kilka dni temu informowaliśmy, że podobne restrykcje wprowadziły poznańskie szpitale, również po to, by ochronić pacjentów przed zakażeniem grypą lub covidem.

Podziel się:

Ostatnio dodane: