Zaczynają się Biegi Powstania Wielkopolskiego. Pierwszy już w lutym

Powstanie Wielkopolskie, rozdawanie flag fot. K. Adamska

12 lutego odbędzie się pierwszy bieg, a po nim wystartują jeszcze trzy – wszystkie odbędą się w czterech miejscach Wielkopolski, by upamiętnić bohaterów Powstania Wielkopolskiego i promować zdrowy styl życia.

Pierwszy bieg, otwierający w tym roku Cykl Biegów Powstania Wielkopolskiego, wystartuje 12 lutego w Wijewie. Jego dystans wyniesie 10 km.
– Chcemy w ten sposób połączyć pamięć o naszych bohaterskich przodkach z uprawianiem sportu – mówi Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego. Samorząd Województwa Wielkopolskiego jest współorganizatorem Cyklu Biegów Powstania Wielkopolskiego. – Biegi zostaną zorganizowane w czterech miejscach naszego regionu, aby każdy miał do nich łatwiejszy dostęp. Chcemy w ten sposób połączyć pamięć o naszych bohaterskich przodkach z uprawianiem sportu.

W 2023 roku cykl tworzą następujące biegi: IV Bieg Powstańczy, który odbędzie się 12 lutego w Wijewie, IV Bieg Pamięci Gołanieckiej Kompanii Powstańczej, zaplanowany na 24 czerwca w Gołańczy, XLIV Bieg Powstańczy Lwówecka Dziesiątka – to 30 września we Lwówku oraz V Bieg Średzkich Powstańców Wielkopolskich, który odbędzie się 17 grudnia w Środzie Wielkopolskiej. Lokalizacje biegów zostały dobrane tak, by symbolicznie oddały zasięg walk powstańczych: na północ, południe, zachód i wschód od stolicy Wielkopolski.

Warunkiem udziału w klasyfikacji cyklu jest ukończenie wszystkich czterech biegów.

Podziel się: