Zaczyna się remont kolejnej ważnej ulicy w Poznaniu. Będą utrudnienia!

Reymonta fot. ZDM

Zarząd Dróg Miejskich zapowiedział remont nawierzchni ulicy Reymonta. Prace rozpoczną się 12 września, potrwają do połowy listopada i będą się wiązać z utrudnieniami tak dla kierowców, jak i dla pieszych.

Jak informuje ZDM, prace będą prowadzone na odcinku od ul. Wyspiańskiego do ul. Chociszewskiego po stronie zachodniej ulicy.
– W trakcie prac sfrezowana zostanie stara, w wielu miejscach mocno już zniszczona nawierzchnia i ułożona będzie nowa, wymienione będą krawężniki – wylicza Agata Kaniewska, rzeczniczka prasowa ZDM. – Remont obejmie także chodnik po stronie zachodniej. Dzięki temu wszyscy użytkownicy ulicy będą mogli przemieszczać się w bardziej komfortowych warunkach.

Prace będą prowadzone etapami, ale kierowcy muszą się liczyć ze spowolnieniem przejazdu i wygrodzeniami na jezdni. Będą one wprowadzane w zależności od etapu – najpierw na prawym, a później na lewym pasie jezdni. W pierwszych dniach wygrodzenie będzie można napotkać w rejonie skrzyżowania z ul. Taborową, jednak zapewniony będzie wjazd i wyjazd z tej ulicy.

– Trzeba zaznaczyć, że prace będą prowadzone pod ruchem, czyli ulica będzie przejezdna – podkreśla rzeczniczka. – Sugerujemy jednak, także kierowcom pojazdów ciężarowych, omijanie ulicy Reymonta na wspomnianym odcinku. Proponujemy przejazd np. ul. Grunwaldzką i Grochowską, na której tymczasowo zostaną zniesione ograniczenia dotyczące dopuszczalnej masy całkowitej jadących pojazdów. Z utrudnieniami w rejonie prac muszą się liczyć także piesi. Zawężane lub zamykane mogą być czasowo fragmenty chodnika.

Zakończenie prac na jezdni planowane jest do 31 października, choć termin może się zmienić, jest bowiem uzależniony od warunków pogodowych. Natomiast prace brukarskie na chodniku mogą potrwać do połowy listopada.

Źródło: ZDM

Podziel się: