Zaczyna się drugi etap remontu na Górczynie w Poznaniu. Będzie zmiana w organizacji ruchu!

roboty Głogowska fot. MPK Poznań

Na ulicy Głogowskiej w Poznaniu trwa przebudowa torowiska tramwajowego i właśnie się rozpoczyna drugi etap prac. Od 12 lipca kierowcy nie będą mogli przejechać ulicą Głogowską od Ściegiennego w stronę Hetmańskiej.

Prace na fragmencie ulicy Głogowskiej, między ulicami Hetmańską a Ściegiennego, trwają od początku wakacji. Ekipy remontowe demontują stare torowisko i montują nowe, a przystanki na tym odcinku zyskają też nowe krawędzie peronowe.

– Dotychczas przejazd Głogowską w obu kierunkach był utrzymany, jednak postęp prac wymusza konieczność zmiany organizacji ruchu – informuje Agnieszka Smogulecka, rzeczniczka prasowa MPK. – Od 12 lipca udostępniony dla kierowców zostanie przejazd w relacji Krauthofera-Palacza, natomiast niemożliwy będzie przejazd Głogowską od ulicy Ściegiennego w stronę ulicy Hetmańskiej i, co się z tym wiąże, nie będzie możliwości skrętu w Głogowską z ulic Knapowskiego i Górki (od strony Dmowskiego).

Kierowcy jadący z Górczyna w stronę centrum będą musieli korzystać z objazdu ulicami Ściegiennego, Arciszewskiego, Reymonta i Grunwaldzką. Przejazd trasą alternatywną jest też rekomendowany kierowcom jadącym w stronę Górczyna z uwagi na utrudnienia – na przykład ulicami Dmowskiego, Daleką i Andrzejewskiego.

– W związku ze zmianą organizacji ruchu także linia autobusowa “za tramwaj” T5 od 12 lipca będzie kursować zmienioną trasą – dodaje rzeczniczka. – Jak już informowaliśmy, zostanie poprowadzona z Górczyna ulicami: Zgoda, Ściegiennego, Arciszewskiego, Hetmańską i następnie Głogowską oraz Roosevelta do Kaponiery. Przejazd w kierunku Górczyna odbywać się będzie – jak dotychczas – ulicą Głogowską. Przypominamy, że w celu zmniejszenia niedogodności wynikających z braku możliwości dojazdu do Górczyna tramwajem, zmienioną trasą kursują autobusy linii nr 179.

Przebudowa torowiska na fragmencie ulicy Głogowskiej to jeden z remontów zaplanowanych przez ZTM w Poznaniu. Prace mają potrwać do końca sierpnia.

Podziel się: