Zabójstwo w Wielkopolsce. Wiadomo, jak zginęły dwie dziewczynki z Kobylej Góry

zabójstwo fot. OSP Kobyla Góra

Prokuratura podała wyniki sekcji zwłok dwóch dziewczynek zabitych 20 kwietnia w jednym z domów jednorodzinnych w Kobylej Górze. Na razie są to wyniki wstępne. Na szczegółowe trzeba będzie poczekać około miesiąca.

Prokurator Marcin Kubiak z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie powiedział portalowi „ostrzeszowINFO”, że u starszej z dziewczynek, trzynastolatki, stwierdzono kilkadziesiąt ran kłutych, ciętych oraz drążących po ciosach nożem. Przyczyną śmierci było wykrwawienie. U młodszej, dziewięcioletniej – otarcia szyi, które, choć nieznaczne, mogą jednak świadczyć o tym, że dziewczynka została uduszona.

Jak podkreślił prokurator, to dopiero wstępna opinia. Z ciał ofiar pobrano próbki narządów i krwi do dalszych badań i na szczegóły trzeba będzie poczekać do ich wyników, co może potrwać około miesiąca. To, że śmierć dzieci spowodowała inna osoba, nie ulega jednak wątpliwości. Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie o zabójstwo.

Przypomnijmy, że do tragedii doszło 20 kwietnia w Kobylej Górze. Ojciec dziewczynek wrócił z pracy i nie mogąc dostać się do zamkniętego domu, wybił szybę, żeby wejść do środka. W domu znalazł ciała swoich dwóch córek i żonę z poważnymi obrażeniami, leżącą w wannie. Małżeństwo ma jeszcze trzecią córkę, 19-letnią, która jest niepełnosprawna i podczas tragedii nie było jej w domu.

Podejrzaną o zabójstwo jest matka dziewczynek, która – jak wynika z ustaleń policji – miała zabić córki, a później próbować popełnić samobójstwo. Kobietę udało się uratować. Obecnie w stanie ciężkim przebywa w kaliskim szpitalu. Jest nieprzytomna i nie można jej przesłuchać.

Podziel się:

Ostatnio dodane: