Wyprzedził samochód przed przejściem dla pieszych. To był nieoznakowany radiowóz

policja fot. K. Adamska (zdjęcie ilustracyjne)

27-letni kierowca postanowił wyprzedzić inne auto przed przejściem dla pieszych. Miał wyjątkowego pecha, bo tym innym autem był nieoznakowany radiowóz. Jego załoga ukarała kierowcę pokaźnym mandatem i punktami karnymi.

Wszystko wydarzyło się 23 lutego około godziny 16.40.
„W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, którzy patrolowali ulice Słupska nieoznakowanym radiowozem, zauważyli audi, którego kierowca bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, z dużą prędkością wyprzedził ich pojazd służbowy” – informuje Komenda Miejska Policji w Słupsku. – „Zdarzenie zostało zarejestrowane przez policyjny video rejestrator, a funkcjonariusze od razu zatrzymali do kontroli kierowcę, który popełnił wykroczenie”.

Kierowcą, który złamał przepisy – nie wolno bowiem wyprzedzać na przejściach dla pieszych i w ich najbliższej okolicy – okazał się 27-latek ze Słupska. Został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł i 15 punktami karnymi. Jak podkreślają policjanci, nałożone na niego punkty karne będą od dnia opłacenia mandatu figurowały na jego koncie przez najbliższe 2 lata.

„Apelujemy o odpowiedzialność na drogach. Stosując się do przepisów ruchu drogowego mamy wpływ na bezpieczeństwo” – apelują słupscy policjanci.

Podziel się:

Ostatnio dodane: