Wypadek na lotnisku. Samolot przewrócił się podczas lądowania

wypadek, lotnisko Zborowo fot. OSP KSRG Dopiewo

Na lotnisku Zborowo w powiecie poznańskim podczas lądowania przewrócił się samolot. Na miejsce wezwano straż pożarną, policję i karetkę pogotowia – na szczęście pomoc żadnej z tych służb nie okazała się potrzebna. Pasażerom samolotu nic poważnego się nie stało.

Do incydentu doszło 23 czerwca po godz. 15.00 w Zborowie w gminie Dopiewo. Lekki samolot Pipistrel Virus podczas lądowania przewrócił się na dach. Jak powiedział Radiu Poznań Andrzej Szymański, który zarządza lotniskiem Zborowo, prawdopodobnie podczas lądowania zdarzył się nagły, boczny podmuch wiatru, który przewrócił superlekki samolot.

Na szczęście maszyna już była na lotnisku i jej prędkość nie przekraczała 50 km na godzinę, więc pasażerom nic się nie stało. Samolotem podróżowały dwie osoby, które wyszły z niego o własnych siłach. Jedynie pasażerka doznała niewielkiego rozcięcia skóry i została przewieziona do szpitala na konsultacje. Jak sprawdziła policja – pilot był trzeźwy.

Nie doszło też do wycieku ani zapalenia się paliwa, a straż pożarną – JRG4 Poznań i OSP Dopiewo – wezwano na wszelki wypadek. Sprawę zgłoszono Państwowej Komisji Wypadków Lotniczych.

Podziel się: