Wypadek na DK11 w Wielkopolsce. Pięć osób rannych, jedna nie żyje

Helikopter sanitarny

Na drodze krajowej nr 11 na wysokości miejscowości Kijewo w powiecie średzkim doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pięć osób odniosło obrażenia, jedną z nich reanimowano – niestety, nie udało się jej uratować.

Do wypadku doszło 23 kwietnia około godziny 11.00 między Środą Wielkopolską a Jarocinem zderzyły się tam czołowo dwa samochody osobowe. Pięć osób, w tym czteroletnie dziecko, odniosło obrażenia. Jedną z nich, mężczyznę, trzeba było reanimować – akcję rozpoczęli strażacy, którzy pierwsi dotarli na miejsce, później dołączyli się ratownicy medyczni, lądował też śmigłowiec LPR. Niestety, mężczyzny nie udało się uratować. Pozostałe osoby trafiły do szpitala.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, DK11 jest obecnie zablokowana, a na miejscu pracują służby i taka sytuacja potrwa co najmniej do godziny 16.00. Obecni na miejscu policjanci kierują samochody objazdami: od strony Poznania DK 11 do DW 432 w kierunku Zaniemyśla, natomiast od strony Jarocina DK 11 do DK 15 w Miąskowie.

Podziel się:

Ostatnio dodane: