Wypadek autokaru w Chorwacji. Są ofiary w grupie z Wielkopolski

for. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Wśród 12 osób, które zginęły dziś podczas wypadku na chorwackiej autostradzie, są dwie osoby z konińskiej, dziesięcioosobowej grupy, która brała udział w pielgrzymce.

Informację o dwóch osobach zmarłych podał Głos Wielkopolski. Według ustaleń gazety to świeccy pielgrzymi – ksiądz, który także był członkiem wielkopolskiej grupy, jest ranny, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Parafia św. Wojciecha w Koninie, której parafianie brali udział w pielgrzymce, opublikowała wpis na swoim profilu na Facebooku, zapraszając wiernych na specjalne nabożeństwo w intencji zmarłych i rannych w wypadku 7 sierpnia o godzinie 10.00, do kościoła w Koninie Morzysławiu.

Przypomnijmy, że pielgrzymkę do Medjugorie zorganizowało warszawskie biuro Bractwa św. Józefa. Wzięło w niej udział 42 pielgrzymów, w tym 10 osób z Wielkopolski, głównie z Konina, i dwóch kierowców. Autokar wyruszył do Medjugorie 5 sierpnia z Częstochowy. 6 sierpnia około 5.40 rano na autostradzie między Jarkiem Bisaskim a Podedvorcem doszło do wypadku – autokar wpadł do rowu. Według wstępnych ustaleń kierowca zasnął prowadząc auto. Na miejscu zginęło 11 osób, dwunasta zmarła w drodze do szpitala. Pozostali są ranni, zostali przewiezieni do trzech okolicznych szpitali.

Jak powiedział podczas konferencji prasowej Vili Beroš, chorwacki minister zdrowia, 19 osób jest ciężko rannych, 13 lżej.

Podziel się: