Wypadek autobusu w Chorwacji. Zidentyfikowano kolejną ofiarę

ranni z Chorwacji fot. M. Przydacz TT

Mieszkanka Wielenia, była radna i społeczniczka Jadwiga B. została zidentyfikowana jako kolejna ofiara tragicznego wypadku polskiego autokaru w Chorwacji, do którego doszło 6 sierpnia pod Zagrzebiem. Pielgrzymi z Polski jechali do Medjugorje.

Jak poinformowała 9 sierpnia Dagmara Luković, Konsul RP w Zagrzebiu, śledczy zidentyfikowali wszystkie ofiary wypadku polskiego autobusu. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ lista organizatorów nie do końca zgadzała się z listą osób w autokarze, dokumenty były porozrzucane po całym wraku autokaru i dopasowanie ich do osoby niejednokrotnie nastręczało sporo trudności – w wypadku zginęło 12 osób, a 19 odniosło tak ciężkie obrażenia, że nie można było z nimi porozmawiać. Takie oświadczenie wystosowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych na zarzuty, że identyfikacja ofiar trwa zbyt długo.

Obecnie znane są już wszystkie ofiary i jak ustaliło Radio Poznań, jedną z trzech ostatnich niezidentyfikowanych ofiar jest Jadwiga B., mieszkanka Wielenia, była radna i społeczniczka. jej córka w mediach społecznościowych podziękowała za kondolencje i dobre słowa mieszkańców.

Według obecnych informacji w autokarze były dwie osoby z Wielenia, jednak druga siedziała z tyłu, więc przeżyła katastrofę.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło 6 sierpnia około godziny 5.40 na autostradzie pod Zagrzebiem. Autokar w pewnym momencie zjechał z trasy i uderzył w betonowy rów odwadniający. Chorwacka policja nadal bada przyczyny wypadku. Sekcja zwłok 72-letniego kierowcy, który prowadził autokar nie wykazała żadnej choroby, mężczyzna nie był też pod wpływem alkoholu albo narkotyków.